Blondynki są bardziej agresywne. Przez... mężczyzn

To prawda, mężczyźni wolą blondynki. A one są już do tego przyzwyczajone.

Z badań przeprowadzonych przez grupę naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego wynika, że wbrew stereotypowej opinii blondynki nie są głupsze. Okazało się, że prawdą jest, że mężczyźni wolą blondynki. A te robią się agresywne, gdy nie dostają tego, co chcą.

Podejrzewaliśmy, że blondynki będą bardziej pewne swojej wartości niż inne młode kobiety - mówi Aaron Sell z Uniwersytetu Kalifornijskiego, który przewodniczył badaniom - Jednak nie spodziewaliśmy się, że okażą się takie wojownicze.

Według badań opinia o sobie jest u mężczyzn skorelowana z siłą a u kobiet - z wyglądem fizycznym. Blondynki są bardziej zadowolone z tego, jak wyglądają. Dodatkowo dostają więcej dowodów uznania od mężczyzn. - To powoduje, że żyją jakby w bańce mydlanej nie zdając sobie sprawy, że są traktowane lepiej niż inni ludzie - mówi Aaron Sell.

Ponieważ blondynki są bardziej pewne siebie, częściej zdarza się, że jeśli coś idzie nie po ich myśli - reagują agresywnie. Mimo większego poziomu agresji, blondynki rzadziej biorą udział w bójkach niż rudowłose i brunetki. Dlaczego? Naukowcy podejrzewają, że boją się, że mogą stracić urodę.

Według naukowców cechy blondynek przejmują kobiety, które farbują włosy na jasny kolor . - Szybko przyzwyczajają się do przywilejów, które daje blond - tłumaczy Catherine Salmon, psycholog ewolucyjny z Uniwersytetu Redlands. - Brunetki często są więcej pracują i rzadziej oczekują specjalnego traktowania. Być może wynika to ze stereotypu na ich temat - dodaje.

doro

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK

Więcej o: