Kolejarze zwolnieni za "upychanie" pasażerów

Złe zarządzanie, czy pomoc pasażerom?

Dwóch dyrektorów ze stacji kolejowej Dongguan w prowincji Guangdong (południowo wschodnie Chiny) zostało zwolnionych przez zdjęcie, na którym pomagają pasażerom wejść do pociągu przez okna. Oficjalnie powodem zwolnienia Liu Xiaopinga i Liao Xuzhen było ''złe zarządzanie'' stacją. - Zdjęcia pokazują, że na stacji panował chaos i kierownictwo działało nieefektywnie - tłumaczy przedstawiciel kolei Guangzhou.

Pasażerowie próbują dostać się do pociągu przez okna Fot. za chinadaily.comPasażerowie próbują dostać się do pociągu przez okna Fot. za chinadaily.com Pasażerowie próbują dostać się do pociągu przez okna Fot. za chinadaily.com

Pasażerowie próbują dostać się do pociągu przez okna Fot. za chinadaily.com

Na zdjęciach widać jak pasażerowie próbują dostać się do pociągu przez okna. Jeden z mężczyzn jest już w połowie w środku a kolejarze pomagają mu dostać się głębiej. Pociąg na zdjęciu jechał na trasie z Shenzhen do Xinyang 25 stycznia. Na stacji Dongguan chciało wsiąść ponad 1500 pasażerów, a postój trwał tylko 4 minuty .

- To niemożliwe, żeby wszyscy wsiedli w tak krótkim czasie. Pracownicy chcieli pomóc pasażerom, żeby mogli dotrzeć do domów - tłumaczy się jeden ze zwolnionych kolejarzy.

Autorem zdjęć jest reporter lokalnej gazety, Zheng Lindong. Stwierdził, że jest mu przykro, że jego fotografie doprowadziły do zwolnień. - Nie dzwoniłem jeszcze do Liu i Liao. Przeprosiny nic im nie pomogą - mówi.

Czy decyzja o zwolnieniu była słuszna? Rozgorzała internetowa dyskusja. W sondażu zorganizowanym przez portal sina.com zagłosowało ok. 90 tys. osób, z czego 84 proc. było przeciwnych zwolnieniom .

doro

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK

Więcej o: