Wbił jej nóż w kark, a ona... nic nie poczuła

Niesamowita historia, czy... oszustwo?

22-letnia Rosjanka, Julia Popowa, wracała wieczorem z pracy, gdy została zaatakowana przez rabusia. Wyrwał jej torebkę. Po zajściu poszła do domu swoich rodziców nie zdając sobie sprawy, że....  ma w karku 15-centymetrowy nóż.

- Szła z nim około 40 minut - mówi jeden z chirurgów. - Nóż był wbity w kość. Ominął rdzeń kręgowy i główne arterie w szyi. To naprawdę niesamowite - dodaje. Kobieta dowiedziała się o nożu dopiero, gdy zobaczyła ją rodzina. Zdumieni zadzwonili po karetkę. Czekali na nią 15 minut, co oznacza, że nóż tkwił w karku kobiety ponad godzinę.

Cała historia miała miejsce na jesieni zeszłego roku, jednak świat dowiedział się o tym, gdy zdjęcie zrobione w szpitalu opublikowała rosyjska prasa. Lekarze potwierdzają, że zrobili fotografię na izbie przyjęć, jednak nie wiadomo, w jaki sposób dotarła do niego prasa.

Zdjęcie kobiety (UWAGA DRASTYCZNE) możesz zobaczyć tutaj >>>

Jak to możliwe, że kobieta nie czuła, że ma nóż wbity w kark? ''Daily Mail'' poprosił o komentarz lekarza. Ten wyjaśnił, że szok działa jak znieczulenie - historia zna wiele przykładów ludzi, którzy doświadczyli rozległych urazów i... nic nie poczuli. Przepływ krwi zmniejsza się, przez co spada wrażliwość na ból, człowiek może też czuć się senny.

Istnieją przypadki ofiar wypadków, które będąc w szoku nie zdawały sobie sprawy, że straciły kończyny. Zdarza się, że człowiek ugryziony przez rekina nie zdaje sobie z tego sprawy. Taka sytuacja miała miejsce w tym tygodniu - 14- latka z Nowej Zelandii przeżyła atak rekina .

doro

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK

Więcej o: