Nie cierpisz walentynek? Świętuj dziś Dzień Singla!

Kolejny amerykańska komercja? Nie, akurat to święto wymyślili Włosi.

Dzień po walentynkach, 15 lutego obchodzone jest we Włoszech święto singli. Przypada ono w uroczystość świętego Faustyna, patrona samotnych serc.

We Włoszech - jak przypomina się przy tej okazji - jest około 6 mln singli . Za ich "stolicę" uważa się Mediolan, gdzie stanowią oni ponad połowę (50,6 procent) wszystkich mieszkańców.

Na przyziemne, finansowe trudności związane z samotną egzystencją zwrócił uwagę w niedzielę związek rolników indywidualnych Coldiretti, analizujący regularnie różne zjawiska społeczne.

Obliczono, że żyjący samotnie wydają znacznie więcej na żywność niż wynosi średnia wydatków na jedną osobę we włoskiej rodzinie. Singiel wydaje na jedzenie i napoje około 312 euro miesięcznie, podczas gdy suma ta w przypadku członka rodziny wynosi 190 euro.

Wynika to przede wszystkim z tego, że najczęściej osoby samotne zmuszone są kupować większe ilości artykułów żywnościowych niż potrzebują. Rynek nie jest bowiem dostosowany do ich wymogów - wiele produktów sprzedawanych jest tylko w dużych ''rodzinnych'' paczkach. Poza tym według tych analiz single częściej marnują jedzenie i muszą je wyrzucać.

W uroczystość świętego Faustyna w wielu klubach, lokalach i dyskotekach we Włoszech odbędą się imprezy dla singli.

doro / PAP

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK

Więcej o: