Fortuna Agathy Christie sprzedana przez pomyłkę

Za 1000 (!) razy mniej, niż była warta.

Dom aukcyjny walczy o odzyskanie kolekcji klejnotów należących niegdyś do Agathy Christie. Skarby zostały sprzedane, bo ktoś omyłkowo włożył je do walizki.

Jennifer Grant, wielbicielka pisarki, kupiła skórzaną walizkę Agathy Christie w 2006 roku. Zapłaciła 100 funtów. Dopiero niedawno zorientowała się, że we wewnętrznym schowku ukryta jest... kolekcja biżuterii i monet warta 100 tysięcy funtów.

- Kiedy kupiłam walizkę, dowiedziałam się, że w środku jest zamknięty schowek, ale sprzedający nie miał do niego klucza. Rozmawiałam o tym kilka razy z przyjaciółmi. Nie spodziewałam się, że coś tam może być.

Wreszcie ciekawość wzięła górę. Grant poprosiła mężczyznę, który robił remont w jej domu, żeby wyłamał zamek łomem. W środku znajdowała się torebka z 35 złotymi monetami , pierścionek zaręczynowy z brylantem i broszka . - Byłam poruszona tym odkryciem - mówi Grant.

Niestety dom aukcyjny wzruszony nie był. Zamierza odzyskać przypadkiem sprzedane klejnoty. -Aukcja dotyczyła skórzanej walizki, a nie biżuterii. Nie była ona wymieniona w opisie aukcji. Myślę, że racja jest po naszej stronie - mówi Andrew Thomas. przedstawiciel domu aukcyjnego, Bearnes Hampton & Littlewood.

Thomas przypomina precedensową sprawę z 2007 roku. - W sprzedanym sekretarzyku odkryto szkice. Ponieważ rysunki nie były wymienione w umowie sprzedaży i nie zostały sprzedane celowo , mogliśmy je odzyskać - opowiada Thomas.

doro

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK

Więcej o: