Mamy dość dwuznacznych propozycji - pielęgniarki protestują

Mają dosyć nagabywania.

Holenderska organizacja Nu'91 rozpoczęła akcja pod hasłem ''Tu wyznaczyłam granicę ''. Pielęgniarki protestują przeciw składaniu przez pacjentów propozycji seksualnych. - Niektórzy pacjenci sądzą, że kontakty intymne z pacjentami należą do naszych obowiązków zawodowych - skarżą się siostry.

Pretekstem do rozpoczęcia akcji była sprawa 24-letniej kobiety. Jej 42-letni niepełnosprawny pacjent oczekiwał, że w ramach opieki domowej nad nim, siostra będzie świadczyć usługi seksualne. Gdy odmówiła, pacjent stwierdził, że jej poprzedniczki nie miały nic przeciwko temu, a ona ''nie nadaje się do tego zawodu''. Kobieta złożyła oficjalną skargę.

Poskarżyła się koleżankom. Dowiedziała się, że inne pielęgniarki też spotkały się z tym problemem. Zdarza się, że pacjenci oferują pieniądze za ''dodatkowe usługi''. Przeciw akcji Nu'91 wystąpiła natomiast organizacja Per Saldo, zajmująca się osobami uzależnionymi od cudzej pomocy. - Pacjent może prosić, o co chce, natomiast pielęgniarka może odmówić - stwierdzili przedstawiciele Per Saldo.

doro

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK

Więcej o: