I znów sukces! Polak został najlepiej przebranym przestępcą

Wyprzedził nawet Lorda Vadera.

Brytyjski dziennik ''The Telegraph'' sporządził ranking najbardziej twórczych zamaskowanych przestępców, na którego szczycie znalazł się nasz krajan, Konrad Zdzierak . Zamieszkały w USA Zdzierak zasłynął obrabowaniem sześciu banków w masce, która do złudzenia upodabniała go do czarnoskórego mężczyzny.

Przebranie było tak skuteczne, że niebawem znaleziono podejrzanego przypominającego postać z nagrań kamery przemysłowej. Pech chciał, że maska była niezwykle podobna do rysów twarzy pewnego przypadkowego afroamerykanina. Nawet jego własna matka rozpoznała w rabusiu swojego syna (szczegółowo opisaliśmy sprawę TUTAJ ).

Na szczęście Zdzieraka udało się zdemaskować, dzięki czemu sprawa mogła trafić do mediów i rozsławić polską myśl rabunkową na cały świat. Konrad Zdzierak znalazł się w elitarnym gronie najlepszych (choć złapanych) złodziei i oszustów, wyprzedzając m. in. młodego Azjatę przebranego za staruszka z Kaukazu (o którym już pisaliśmy TUTAJ ) i rabusia przebranego za uzbrojonego Dartha Vadera . Dzięki świat dowiedział się, że polscy przestępcy wciąż liczą się w świecie.

Więcej na stronie ''The Telegraph'' .

Red. D.

Więcej o: