Widziałem UFO! Tak wyglądało...

Tysiące tajnych dokumentów związanych z UFO ujrzało dziś światło dzienne. Opublikowało je brytyjskie Ministerstwo Obrony. Niektóre są naprawdę zabawne.

W 1967 roku Brytyjczykom wydawało się, że wybuchła wojna światów. Na południu Anglii znaleziono sześć latających talerzy położonych w jednej linii. Wojsko otrzymało wiele alarmistycznych telefonów, na miejsce wysłano saperów. Z czasem okazało się - czego dowodzą przedstawione dziś archiwa - że cała sprawa, to dowcip studentów.

O UFO dyskutowano kiedyś poważnie, nawet na forum ONZ. Dziś sceptycy mówią, że przybyszów z kosmosu nigdy na Ziemi nie było:

- Białe plamy na chmurach to odbijające się promienie światła wysyłane przez meteorologów. Nie zapominajmy też o balonach pogodowych - mówi Richard Angwin z brytyjskiego Biura Meteorologicznego.

AP/ AP/The National Archives

Wielu ludzi uważa jednak, że widziało UFO na własne oczy. Brytyjskie dokumenty zawierają wiele amatorskich rysunków zarówno prymitywnych, jak i bardzo skomplikowanych latających talerzy. W archiwach są też zeznania osób, które zapewniają, że kiedyś uprowadziły je ufoludki.

Dokumenty można oglądać pod tym adresem .

POLECAMY:

UFO nad Nowym Jorkiem. Tysiące wpatrywały się w niebo [WIDEO]

ONZ przygotowuje się do kontaktu z kosmitami

Churchilla bliskie spotkania z UFO