Wpadki Komorowskiego: "Kaczyński pisze obiad przez t". To nieprawda! Oto dowód [FOTO]

Nie dość, że Komorowski zaliczył kolejną wpadkę, i to raczej z tych większych, to jeszcze skarży na kolegę. Publicznie. Same problemy w tej naszej, polskiej IIB. Aż się dziwimy, że jeszcze nikt nikogo nie wysmarował kredą.

A było to tak: najpierw dziennikarze sprawdzili, co napisał Bronisław Komorowski w depeszy kondolencyjnej. Nie było dobrze. Błąd na błędzie, bul ból patrzeć. Rzecz została opublikowana, obejrzana i skrytykowana, więc prezydent przeprosił. I dodał, nawiązując do pytania zadanego dzisiaj Kaczyńskiemu przez jednego z dziennikarzy:

Jestem skłonny bez żadnego bólu, tym razem pisanego przez "ó kreskowane", zaprosić pana Jarosława Kaczyńskiego na "obiat", jak on pisze przez literę "t". Bez żadnych kłopotów może się wtedy razem pouczymy ortografii.

Rzeczywiście, przed laty "Super Express" "dotarł" do księgi gości tajemniczej restauracji, w której był wpis ówczesnego premiera. Rzeczywiście wyciągnął to dzisiaj jeden z reporterów. Problem jest taki, że Jarosław Kaczyński wpisał się niewyraźnie, ale za to poprawnie. Poprzeczna kreska w literze "t" jest tak naprawdę ogonkiem litery "y" z wiersza powyżej. Zobaczcie sami:

fot. za Super Expressem z dn. 06.09.2006

PS Skan z "Super Expressu" na adres deser.pl@gazeta.pl podesłał nam czytelnik Michał. Dziękujemy!

Absurd atakuje łódzkie tramwaje. Zobacz zdjęcia >>