Lot supertajnego samolotu kosmicznego nagrany przez amatora! [WIDEO]

Po intensywnych poszukiwaniach, udało się wreszcie zaobserwować lot samolotu X-37B - znanego także jako Orbitalny Pojazd Testowy 2 (OTV-2). Pochodzące z fabryk Boeinga cacko jest owiane tajemnicą: wielu podejrzewa, że jest to potężne urządzenie zwiadowcze.

Bezzałogowy samolot został wyniesiony na orbitę 5 marca 2011 roku. NASA tym razem nie podało niemal żadnych szczegółów na temat misji, więc wszyscy potencjalni obserwatorzy musieli wyśledzić mały, połyskujący obiekt samodzielnie.

Udało się to zapalonemu astronomowi z Kanady: Kevinovi Brockville. Pasjonat z Ontario zarejestrował orbitalny przelot OTV-2.

Zaobserwowanie pojazdu nie byłoby takim wydarzeniem, gdyby nie spekulacje na temat prawdziwego przeznaczenia pojazdu X-37B. Oficjalnie ma służyć do testowania technologii kosmicznych, jednak od 2004 roku jest objęty klauzulą tajności przez Amerykańskie Siły Powietrzne.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ TAJEMNICZEGO SAMOLOTU KOSMICZNEGO >>

Projektem zaniepokoiły się Chiny, oskarżając Stany Zjednoczone o "prowadzenie wyścigu zbrojeń w kosmosie". Zdaniem Państwa Środka, OTV-2 jest potężnym samolotem zwiadowczym, najprawdopodobniej mogącym wynosić na orbitę broń. U.S. Air Force zaprzecza tym doniesieniom.

Nagrał ostatni lot Discovery. Z okna samolotu [WIDEO]>>

Więcej o: