Czym wyczyścić mosiądz? Potrzyj powierzchnię tym warzywem, a zabrudzenia znikną w mgnieniu oka

Mosiądz można uświadczyć na wielu przedmiotach znajdujących się praktycznie w każdym domu. Pielęgnacja tego tworzywa nie musi być trudna, ale warto dowiedzieć się, jak robić to prawidłowo. Czym wyczyścić mosiądz? Wypróbuj domowe sposoby, których efekt Cię zachwyci.

Mosiądz jest połączeniem miedzi i cynku. Elementy wykonane z tego tworzywa są piękne, lecz wymagają regularnej pielęgnacji i czyszczenia, co może na pierwszy rzut oka wydawać się trudne. Z tego względu warto poznać domowe sposoby, które pomogą zlikwidować nieestetyczny problem i sprawią, że mosiądz będzie lśnił czystością jak nowy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak czyścić ekran telewizora, aby go nie uszkodzić?

Czym wyczyścić mosiądz? Użyj... ketchupu

Ketchup i sos pomidorowy zawierają kwas, który jest w stanie usunąć zmatowienia i brud z różnych powierzchni. Wystarczy nałożyć warstwę produktu na mosiężny przedmiot, wetrzeć ją za pomocą szmatki lub gąbeczki i pozostawić na 1-2 godziny. Następnie należy umyć rzecz wodą z płynem do mycia naczyń i poczekać, aż wyschnie. Efekty powinny być zauważalne od razu. To trik, który sprawdza się na niewielkich przedmiotach z mosiądzu.

Jak czyścić mosiądz sodą oczyszczoną i octem? Połącz składniki i zrób papkę

Soda oczyszczona i ocet to produkty o wielu możliwościach. Świetnie sprawdzają się jako pomoc w gotowaniu i sprzątaniu. Okazuje się, że mogą też posłużyć jako środek do czyszczenia przedmiotów z mosiądzu. Należy oba składniki zmieszać ze sobą, by utworzyć gęstą papkę. Gotowy produkt wystarczy nałożyć na przedmiot i odczekać 2 godziny. Po tym czasie trzeba usunąć jej pozostałości za pomocą miękkiej szczoteczki.

Czyszczenie mosiądzu. Zetrzyj ziemniaka na tarce i połącz z cytryną

Ziemniak połączony z sokiem z cytryny jest w stanie wyczyścić brud, który osiadł na rzeczach z mosiądzu. W tym celu należy zetrzeć go na tarce i dodać soku z cytryny (lub kwasku cytrynowego). Powstałą w ten sposób masę wystarczy nałożyć na przedmiot i odczekać kilka godzin, a po tym czasie spłukać wodą i wypolerować.

Więcej o: