Czym podlewać chryzantemy, aby szybciej zakwitły? Dodaj do wody łyżkę tego produktu, a nie pożałujesz

Chryzantemy to jedne z najpopularniejszych jesiennych roślin. Goszczą nie tylko na tarasach czy w ogrodach, lecz także na grobach. Kwiaty pojawiają się nawet do pojawienia się pierwszych mrozów. Czym podlewać chryzantemy, aby szybciej zakwitły i jak je pielęgnować? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Chryzantemy kwitną od września do listopada. To właśnie jesienią cieszą się ogromną popularnością. Rośliny sprzedawane przy cmentarzach zwykle kwitną tylko przez jeden sezon. W szkółkach czy sklepach ogrodniczych można znaleźć odmiany, które utrzymają się znacznie dłużej. By przyspieszyć ich kwitnienie, warto zastosować odpowiednie nawozy i sięgnąć po domowe sposoby.

Skrop wiązanki woskiem i zapomnij o powszechnym problemie. Wystarczy niewielka ilośćJak zabezpieczyć wiązanki na cmentarz? Zastosuj ten banalny trik

Czym podlewać chryzantemy, aby szybciej zakwitły? Sięgnij po ten produkt

By przyspieszyć kwitnienie chryzantem, warto wykorzystać proces zaciemniania. Przez kilka dni przykrywaj doniczkę z rośliną na ok. 14 godzin, wydłużając noc. Po ok. 5 dniach uszczykuj pędy (usuń stożki wzrostu) i pozwól roślinie rosnąć przez kolejne 2-3 dni. Po tym czasie znów sięgnij po karton i przykrywaj doniczkę, dopóki nie pojawią się pąki.

W przyspieszeniu procesu kwitnienia pomogą również nawozy bogate w azot. Możesz sięgnąć po gotowe nawozy mineralne lub przygotować mieszankę samodzielnie. Potrzebujesz do tego żelatyny spożywczej.

  • Łyżkę stołową żelatyny rozpuść w szklance ciepłej lub gorącej, ale nie wrzącej wody.
  • Rozcieńcz miksturę w 3 szklankach wody.
  • Tak przygotowaną mieszanką podlej chryzantemy.

Inną metodą na dostarczenie chryzantemie potrzebnych składników odżywczych jest podlanie jej nawozem z fusów z kawy czy gnojówką z pokrzyw. Uważaj jednak, by zbytnio nie zakwasić podłoża.

Juka domowaJuka domowa gubi liście? Trzymaj się zasady 3xP, aby uratować roślinę

Jak pielęgnować chryzantemy w doniczkach? Dzięki temu będą kwitły długo

Jeśli zdecydujesz się na uprawę chryzantemy w doniczce, pamiętaj, by wybrać dla niej odpowiednie stanowisko. Najlepsze będzie miejsce jasne, ale nie bezpośrednio nasłonecznione, osłonięte od wiatru. Pamiętaj też o odpowiednim podlewaniu. Podłoże powinno być stale wilgotne, ale nie mokre. Uschnięte kwiaty usuwaj.

Więcej o: