Wizażystka Nicole Kidman zdradza trzy sposoby na zmarszczki. Pozbędziesz się ich szybko i skutecznie

Molly Stern od 25 lat pracuje jako wizażystka celebrytów. Przygotowywała na czerwony dywan takie gwiazdy jak Nicole Kidman, Reese Witherspoon, czy Anne Hathaway. Niedawno podzieliła się swoimi najlepszymi sztuczkami, aby szybko i skutecznie pozbyć się drobnych zmarszczek.

Wiele porad dotyczących pielęgnacji przeciwzmarszczkowej opiera się na długotrwałych procesach i codziennej rutynie. Najczęściej doradzane są produkty takie jak retinol i witamina C oraz dużo kremu nawilżającego. Jeśli jednak pragniesz szybszych rezultatów, możesz zastosować jedną z trzech wskazówek znanej wizażystki Molly Stern.

Zobacz wideo Co łączy Kylie Minogue, Nicole Kidman i Margot Robbie?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się zmarszczek? Postaw na złuszczanie 

Według Molly Stern, znanej wizażystki celebrytek takich jak Nicole Kidman, Reese Witherspoon, czy Anne Hathaway, to głównie odwodnienie i suchość skóry jest przyczyną powstawania zmarszczek. Dlatego jako jeden z najlepszych sposobów na szybkie pozbycie się ich poleca używanie płatków złuszczających. Taki kosmetyk jest delikatny dla osób o wrażliwej skórze oraz zawiera alfa-hydroksykwasy pochodzące z owoców, które pomagają usuwać martwe komórki naskórka i poprawiają nawilżenie skóry. Płatki jednak należy używać tylko raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu, gdyż mają bardzo silne działanie. Drugim sposobem, polecanym przez Molly Stern, jest specjalny peeling lub maseczka złuszczająca. Używamy ich jeszcze zanim przejdziemy do makijażu. Najlepiej wybrać mocny kosmetyk, dzięki czemu złuszczy skórę już w 15 minut, a składniki takie jak kwas glikolowy wygładzą i wyrównają koloryt skóry.

Te produkty pomogą na zmarszczki w dłuższej perspektywie. Odmładzają i odświeżają skórę

Zdaniem wizażystki, Molly Stern, najbardziej skuteczne w perspektywie krótko i długotrwałej są narzędzia, stymulujące kolagen oraz odświeżające skórę. Przygotowując gwiazdy do zdjęć, profesjonalistka używa kamienia do masażu twarzy lub specjalnego rolera. Dodatkowo poleca stosowanie ich w dłuższej perspektywie, aby uzyskać na stale bardziej młodzieńczy wygląd. Niemniej mówi, że natychmiastowy efekt po masażu także jest widoczny. Skóra jest mocno pobudzona, poprawia się jej ukrwienie i elastyczność. Dobrze wykonany masaż potrafi pozbyć się nawet głębszych zmarszczek. Dzięki zastosowaniu wszystkich trzech wskazówek, zwłaszcza przed ważnym wyjściem, efekty z pewnością będą zadowalające, a metamorfoza zrobi wrażenie.

Więcej o: