Więcej o:

alimenty

Wypowiedzi na forum o:

alimenty

 • rozwód alimenty

  coraz bliżej jestem decyzji o rozwodzie. Z mężem się nie dogadam co do wysokości alimentów. Czytam teraz o ustaleniu alimentów i sporo widzę, że trzeba zbierać faktury. Szczerze nie uśmiecha mi się to. Mam blisko dużo sklepów i co o każdy drobiazg spożywczy mam prosić o fakture. Dodatkowo jak

 • Alimenty

  Bardzo proszę o informację jakich alimentów można domagać się na studenta studiującego w innym mieście. Alimenty były zasądzone dwa lata temu w trakcie liceum w wysokości 800 zł. Dochody rodzica w okolicach 6,5 tys. zł netto, nie ma innych dzieci, kredyt ok. 1 tys. zł. Dobrowolnie płaci ok. 1,5 tys.

 • Re: rozwód alimenty

  No ale TY chcesz z dziećmi podróżować a ojciec ma to sponsorować ? Może ON też chce nadal podróżować, więc w sądzie wniesie o obniżenie alimentów. Zgodzisz się ? W końcu zalezy ci, by dzieci podróżowały ;) Moim zdaniem możesz zapomniec o takich alimentach, jak 1500 na dziecko dostaniesz, to max.

 • Re: rozwód alimenty

  No dokładnie tak jest. A jeszcze jak z proponowanych wyżej, 6 tys alimentów z 12stu tys zarobku, pójdzie na alimenty, to ciekawe z czego miałby dzieciom te wypasione wakacje zapewnić. Ja rozumiem wkurw na exów, często uzasadniony ale matkom tez peron niekiedy mocno odjeżdża.

 • Re: Adwokat alimenty

  Ja mam do polecenia dobrą kancelarię w Gliwicach. Kancelaria Adwokacka Wojas Pawlak pomagali kuzynowi ogarnąć sprawy związane z alimentami. Mają duże doświadczenie i z tego co wiem, bardzo profesjonalnie i rzetelnie podchodza do każdej sprawy.

 • Re: rozwód alimenty

  Kwestia ciężaru dowodowego. Skoro żądasz alimentów, musisz udowodnić, że dziecko kosztuje i ile kosztuje. Potwierdzenia z banku za płatność kartą czy przelew, faktury imienne - to są dowody. Twoje zapewnienia, że dziecko kosztuje to niby też dowody - ale dużo słabsze.

 • Re: rozwód alimenty

  U nas teoretycznie świadczenia rodzinne nie powinny wpływać na kwotę przyznanych alimentów. Ale podejrzewam, że sądy z lżejszym sercem przyznają groszowe alimenty wiedząc, że państwo się dołoży.

 • Re: rozwód alimenty

  "coraz bliżej jestem decyzji o rozwodzie..." On raczej nawet nie wie że będzie płacił alimenty. Autorka robi rekonesans, martwi się o obniżenie stopy życiowej (co jest raczej nieuchronne) , więc pewnie spodziewa się walki ze strony męża.

 • Czy spotkaliście się z taką sytuacją? Alimenty

  Czy jeśli dziecko jest tylko pod opieką matki, z ojcem w ogóle się nie widuje (na prośbę dziecka i ojca) to kwota utrzymania dziecka jest w całości płacona jako alimenty przez ojca? Mam taką sytuację i prawnik twierdzi że sąd powinien tak orzec żeby ojciec w 100% pokrywał alimentami koszt utrzymania

 • Re: rozwód alimenty

  To ile chcesz teraz tych alimentów? 10 000 na dziecko?