Premie się należały, ale jednak nie. Pazurki nie pomogły, politycy oddadzą swoje pieniądze [MEMY]

Temat premii, które przyznała Beata Szydło, ciągle pozostaje numerem jeden w polityce. Teraz, wbrew wcześniejszym zapewnieniom, okazało się, że pieniądze się politykom jednak nie należały. Ogromne sumy zasilą Caritas.
memy memy Fot. Wykop.pl

Temat nagród nie schodzi z pierwszych stron gazet. Huczą o nich wszystkie media, huczy o nich Sejm. Nagle okazało się bowiem, że prezes PiS postanowił pokazać swoje pazurki.     

Memy Memy Fot. TVPi Korea | TT

Jak wszyscy doskonale wiemy, Jarosław Kaczyński jest tylko szeregowym posłem i nie do niego należy podejmowanie jakichkolwiek decyzji w państwie. Dlatego właśnie ogłosił, że politycy sowicie nagrodzeni przez Beatę Szydło oddadzą pieniądze. 

                               

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

A mają co oddawać. Najniższa z najwyższych premii, jaką Beata Szydło przyznała będąc premierem, to 65 tysięcy złotych. Taką sumę przyjęło dziewięciu z dwudziestu dwóch polityków. Pozostali dostali jeszcze więcej!     

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

Jarosław Kaczyński zmienił zdanie (dopiero co mówił, że nagrody politycy dostali zasłużenie) i przemówił. Ogłosił, że do połowy maja wszyscy nagrodzeni oddadzą pieniądze. Nie trafią one jednak z powrotem do skarbu państwa, tylko zasilą konto Caritas.     

Memy Memy Fot. Piknik na skraju głupoty | FB
Swego czasu, przed wyborami, powiedziałem, że dla polityki nie idzie się dla pieniędzy. Społeczeństwo najwyraźniej to zapamiętało, stąd ta reakcja na nagrody, oczekiwanie na skromność w życiu publicznym. Wiemy, że jesteśmy dla społeczeństwa i że celem polityki nie jest zarabianie pieniędzy

- powiedział Kaczyński podczas specjalnie zwołanej na tę okazję konferencji prasowej. 
  

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta

Jak z nowymi ustaleniami poradziła sobie Beata Szydło? Była premier zaciekle broniła premii dla polityków. Jarosław Kaczyński bronił z kolei i nagród, i Beaty Szydło. A później okazało się, że jednak jej zachowanie nie było dobre i szef partii rozważał Beaty Szydło dymisję. Czy ktoś coś z tego rozumie?

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Mówi się, że jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Tyle tylko, że to one grają tu główną rolę i wiedzą o tym wszyscy. Tymczasem kolejne badania opinii publicznej pokazują spadek poparcia dla PiS. Czyżby zatem chodziło o słupki?

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | FB

Teraz politycy muszą oddać to, co dostali. Nacieszyli się wystarczająco, no to koniec zabawy.      

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Tyle tylko, że to naprawdę duże kwoty. O ironio, dopiero teraz mogą zrozumieć, jak bardzo. 

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Jeden z polityków powiedział podobno, że nie stać go na oddanie nagrody, bo nie ma tyle pieniędzy. Co on teraz pocznie?     

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

Wszystko zostanie jednak politykom wybaczone. Wyborcy niedługo zapomną, Caritas się wzbogaci i wszystko wróci do normy.                           

Memy Memy Fot. Wykop.pl

W Caritas Polska są pewnie szczęśliwi. Na ich konto wpłynie przecież ogromna kwota, dzięki której będą mogli skuteczniej pomagać potrzebującym. Z tego jednego możemy się cieszyć. Ale czy cieszą się wszyscy?

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

Nie jest jednak aż tak źle, jak mogłoby się wydawać. Darowiznę politycy odpiszą od podatku i coś tam im się z nagród zwróci. Nie wyjdą z tego tak zupełnie na zero. 

memy memy Fot. Stanisław Karczewski | Twitter
Skromność, pracowitość, odpowiedzialność, pokora i rzetelność. To wszystko charakteryzuje polityków #PiS i członków rządu, dla których człowiek jest wartością nadrzędną. Pracujemy dla Polski i Polaków!

- napisał marszałek senatu Stanisław Karczewski na swoim Twitterze. Faktycznie, wszystko się zgadza. Kto pamięta, jak kolejni politycy zapewniali, że premie wzięli, bo mogli?

Memy Memy Fot. Polska w dużych dawkach | FB

Jednak przekazanie nagród od premier Szydło to nie wszystko, co ogłosił wczoraj Jarosław Kaczyński. Polityk zapowiedział, że Sejm uchwali ustawy, na mocy których pensje posłów i senatorów obniżone zostaną o 20 procent.              

Memy Memy Fot. TVPi Korea | TT

I tu się szykuje jeszcze większy problem. Są przecież tacy politycy, którzy ledwo wiążą koniec z końcem. A jeśli teraz jeszcze uciąć im pensje...

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Ludzie w internecie już kpią, że Jarosław Gowin będzie miał wyjątkowo ciężko.               

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Na pewno znajdzie się jednak ktoś, kto ulży mu w ciężkiej sytuacji.                     

Memy Memy Fot. Wykop.pl

To może kolejna zbiórka? Tym razem nie w Sejmie, tylko ogólnokrajowa. Na jaki numer wysyłać SMSy?                       

A w tym wszystkim najbardziej żal nam Beaty Szydło. Dla niej bowiem polityka okazuje się najmniej łaskawa. Ciągle się coś przecież zmienia. Najpierw była najlepszym premierem, zaraz później ją odwołano. Najpierw dostała premię, teraz ją oddaje. Pazurki pokazywała, teraz musi je spiłować. Jak żyć?

Więcej o: