Ryszard Petru odchodzi z Nowoczesnej, a marszałek Kuchciński zamyka Sejm [MEMY TYGODNIA]

Ostatnie dni obfitowały w wydarzenia. Nowoczesna traci grunt pod nogami, protestujący nie opuszczają Sejmu, a wszyscy inni nie mają do niego wstępu. Oto podsumowanie tygodnia w memach.
Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

Maj jest w pełni, szaleje sezon komunijny, lato na powrót zamieniło się w wiosnę, a w Polsce i polskiej polityce dzieje dziwnie. Znaczy to tyle, że jest normalnie. Jak na nas.   

Przeczytaj: Takiej komunii w Trzciance dawno nikt nie widział. Dziecko do kościoła przyjechało limuzyną

Memy Memy Fot. Sztuczne Fiołki | FB

Skoro jest maj, to są matury. Młodzież nie ma lekko w tym pięknym miesiącu, więc niezmiennie trzymamy kciuki za powodzenie w testach.

Memy Memy Fot. Sztuczne fiołki | FB

Ostatnia sobota obfitowała w marsze. Najpierw ulicami Warszawy przeszli leśnicy pod rękę z narodowcami, zaraz po nich pomaszerowali zwolennicy protestujących w sejmie rodziców osób niepełnosprawnych. Jako ostatni wystartował Marsz Wolności organizowany przez polityczną opozycję. 

Więcej o marszach przeczytasz tutaj: 50 tys. osób na Marszu Wolności i narodowcy na demonstracji leśników [PODSUMOWANIE]

Memy Memy Fot. Polska w dużych dawkach | FB

W ostatnim tygodniu Polskę obiegła wiadomość o problemach Nowoczesnej (wspominaliśmy o tym w ubiegłotygodniowych Memach Tygodnia - TUTAJ). Po odejściu dwóch posłanek nastąpił kolejny kryzys. W końcu, oficjalnie i ostatecznie z partią pożegnał się także sam Ryszard Petru. 

Memy Memy Fot. Paczaizm | FB

Niespełna trzy lata temu (w sierpniu 2015 roku) Ryszard Petru zarejestrował swoją nową partię polityczną ''Nowoczesna Ryszarda Petru'', która bardzo szybko stała się po prostu ''Nowoczesną''. 

Zmiana ta mogła być zwiastunem kłopotów. ''Petru'' wypadł z nazwy, Petru spadł ze stołka lidera. W końcu w styczniu tego roku nie wybrano go nawet na jednego z głównych członków zarządu. 

Przeczytaj: Ryszard Petru nie jest już liderem Nowoczesnej. Nie jest też zastępcą lidera. Gdzie jest Ryszard Petru? [MEMY].

Chwilę później Ryszard Petru ogłosił ''Plan Petru'', ale ten trochę nie wypalił. Teraz polityk w końcu oficjalnie odszedł z partii. 

Memy Memy Fot. Lemingopedia | FB

Od zawsze sporo mówiło się o tym, że Nowoczesna nigdy nie powstałaby bez pieniędzy pana Petru. Teraz polityk pożegnał się ze swoim niepokornym dzieckiem i odciął mu dopływ swoich pieniędzy. 

W 2016 roku partia wpadła w poważne problemy finansowe (przeczytaj TUTAJ) i musi spłacać ogromny dług. Tyle tylko, że to już nie problem pana Ryszarda. 

Nowoczesna będzie musiała teraz ten dług spłacić sama, beze mnie

- oznajmił.

Zobacz najlepsze memy z Ryszardem Petru: Ryszard Petru miał urodziny. Zrobiliśmy dla niego specjalny prezent [MEMY]

Memy Memy Fot. Memy gorszego sortu | FB

Ryszard Petru odszedł z partii i chwilowo pozostaje bez swojego bezpiecznego miejsca w świecie. Z pomocą chciał mu przyjść Grzegorz Schetyna. Lider PO zaprosił go do własnej partii, jednak panu Ryszardowi chyba nie jest z nią po drodze. 

Polityk koledze po fachu odpowiedział na Twitterze:

Grzegorz Schetyna, dzięki za zaproszenie. Ale nie skorzystam. Możemy walczyć wspólnie przeciwko PiS, ale mamy inną wizję Polski. Chcę reprezentować przedsiębiorczą i bardziej wrażliwą społecznie Polskę. Pozdrawiam serdecznie. Ryszard.

Memy Memy Fot. Nowoczesny maoizm | FB

Co teraz będzie z panem Ryszardem? Na razie nie wiadomo. Polityk zapewnia, że nowej partii póki co nie zamierza zakładać (więcej TUTAJ), ale jednocześnie szuka na Twitterze ludzi chętnych do merytorycznej pracy. 

Zobacz memy z założenia ''Planu Petru'': 'Plan Petru' to nowy pomysł Ryszarda Petru. Internauci nie wróżą mu sukcesu [MEMY]

Memy Memy Fot. Memy gorszego sortu | FB

Już od miesiąca trwa w Sejmie protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych i zdaje się, że politycy nijak nie są w stanie pozbyć się intruzów z gmachu budynku. Piszemy intruzów, bo coraz częściej okazuje się, że tak własnie protestujących postrzegają politycy. 

Co zatem zrobić, by uprzykrzyć i protestującym, i wszystkim innym życie i walkę o godność? 

Na świetny pomysł wpadł marszałek Kuchciński. Polityk podobno zabronił protestującym wychodzenia z budynku i spacerów. 

Zostaliśmy ukarani przez pana marszałka Kuchcińskiego, który sam się zagrodził. Zakazał nam wychodzenia. To straszne. Ciężko mi patrzeć takim politykom w oczy

- mówił jeden z niepełnosprawnych.

A to nie wszystko. 

Memy Memy Fot. Sekcja gimnastyczna | FB

Okazało się bowiem, że do Sejmu nie można też wchodzić. Żeby znaleźć się w środku, trzeba mieć specjalną przepustkę, której na chwilę obecną właściwie nie da się zdobyć. Wstępu do gmachu odmawia się już praktycznie wszystkim. Komu? To już zakrada o lekki absurd.  

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Obywatele co chwilę informowani są przez media o kolejnych osobach niedopuszczonych do niepełnosprawnych. Wśród nich są już między innymi 91-letnia kombatantka Wanda Traczyk-Stawska i szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska

Memy Memy Fot. TVPi Korea | FB

Od lat w maju odbywa się tak zwana Noc Muzeów, a pierwszego czerwca Sejm Dzieci i Młodzieży. W Noc Muzeów zawsze można było odwiedzić Sejm, a Sejm Młodzieży (jak sama nazwa wskazuje) organizowany był w Sejmie. Ale nie tym razem.

Sejm Młodzieży odwołano, a na Noc Muzeów nie przewiduje się otwarcia sejmowych korytarzy. 

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | FB

Na marszałka Kuchcińskiego posypały się gromy i chyba się trochę przestraszył. Politycy donoszą bowiem, że odgrodził się od ludzi. Przed jego gabinetem wyrósł ogromny baner, który całkowicie zagradza wejście do gabinetu (czytaj TUTAJ).

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | FB

Jakiś czas temu premier Morawiecki obiecał protestującym ''daninę solidarnościową''. Teraz wyjaśniło się, skąd rząd zamierza wziąć na nią pieniądze. 

Politycy zabawią się w Robin Hoooda - zabiorą bogatym, a dadzą biednym.            

Memy Memy Fot. Memy gorszego sortu | FB

Komu chcą politycy uszczuplić majątki? Ludziom, którzy zarabiają najwięcej, czyli tym zarabiającym powyżej miliona złotych rocznie (ok. 87 tysięcy miesięcznie). 

Przeczytaj: Danina solidarnościowa rządu PiS. Kto złoży się na pomoc dla osób niepełnosprawnych?

Memy Memy Fot. Sekcja gimnastyczna | FB

Pierwsze miesiące tego roku upłynęły pod hasłem premii dla polityków. Najpierw wyszło na jaw, że posłowie dostali od Beaty Szydło horrendalne nagrody, później była premier zawzięcie nagród tych broniła (a namawiał ją do tego sam prezes PiS), a na koniec Jarosław Kaczyński oznajmił, że nagrody były pewnym nadużyciem i obiecał, że politycy przekażą otrzymane dodatki na Caritas. A mieli to zrobić do 15 maja. 

Termin wskazany przez prezesa PiS minął, ale czy pieniądze trafiły do organizacji? 

Zobacz: Prezes nakazał, Beata pokazała pazurki. Premie zwyczajnie się politykom należały [MEMY]

Memy Memy Fot. Sekcja gimnastyczna | FB

Szef KPRM Michał Dworczyk stwierdził, że nie jest sprawą Kancelarii Premiera to, czy i kto oddał pieniądze, ale zapewnia przy tym, że zrobili to wszyscy (czytaj TUTAJ). 

Tymczasem posłanka Agnieszka Pomaska zapytała polityków, czy zamierzają pieniądze oddać (czy raczej przekazać). Odpowiedziało jej 44 z 63 członków rządu, spośród których tylko 6 osób zadeklarowało, że nagrodę odda.  

Zobacz też: Prezes nakazał, ministrowie Mateusza Morawieckiego posłuchali. Oddadzą premie [MEMY]

Memy Memy Fot. Memy gorszego sortu | FB

Pamiętacie, jak Polskę obiegła informacja, że premier i prezydent są w Ameryce persona non grata? Zdaje się, że stosunki Polski z USA mogą się trochę polepszyć. 

W tym tygodniu podano informację, że Andrzejowi Dudzie uda się spotkać z Donaldem Trumpem. Ale dopiero na jesieni. Dopiero, gdy politycy posprzątają trochę bałagan związany z ustawą o IPN. 

Zobacz też: Persona non grata to nie komplement. Mamy problem. USA nas chyba jednak nie lubi [MEMY]

Memy Memy Fot. Memy gorszego sortu | FB

Prezydent Andrzej Duda udał się w tym tygodniu do USA w związku z przejęciem przez Polskę przewodnictwa w ONZ. 

Wizyta była długa i działo się dużo, ale to, co chyba najbardziej rzuciło się nam w oczy, to wypowiedź prezydenta na temat Donalda Tuska. Stwierdził, że były premier ''nie jest polskim politykiem''. 

I choć stwierdzenie to wyrwane jest z kontekstu, trudno nie przypomnieć sobie wszystkich żartów na temat ''niemieckiego polityka'' Donalda Tuska. 

Więcej o wizycie Andrzeja Dudy w USA: Prezydent wystąpił na debacie RB ONZ. Poza tematyką prawa, pojawił się wątek Smoleńska i reparacji

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | FB

Słyszeliście może, ze w Polsce nie mamy problemu z rasizmem i ogólnie kochamy wszystkich obcokrajowców?

Mamy na to kolejny dowód!

Wiceszef narodowców, Krzysztof Bosak, wystraszył się ostatnio jadącego rowerem dostawcy Uber Eats. 

Właśnie minął mnie kierowca Uber Eats - Hindus w turbanie pedałując na rowerze. Czy to, żeby pewna grupa ludzi miała zawiezione jedzenie, zamiast pójść samodzielnie do baru lub sklepu, jest tak istotną potrzebą gospodarczą, że chcemy iść w multikulti? Czy ta sprawa nie wymaga debaty?

- napisał na Twitterze (a my próbowaliśmy dopisać przecinki, choć przyznajemy szczerze, że przy tak ''poprawnie'' skonstruowanym zdaniu nie byliśmy stuprocentowo pewni, jak to zrobić...).

Memy tygodnia Memy tygodnia fot. Polemical Polish memes | Facebook

W tym tygodniu miłościwie nam panujący Andrzej Duda miał 46. urodziny. Z tej okazji życzymy mu oczywiście wszystkiego co najlepsze. Przygotowaliśmy też dla prezydenta specjalny prezent...       

Piękną paczkę 46. najlepszych (naszym zdaniem) memów. Zobaczcie:

Prezydent Andrzej Duda ma dzisiaj 46. urodziny, a my mamy dla niego 46 najlepszych memów [MEMY]

Więcej o: