Duda tańczy 'duda dance' a Pięta tłumaczy się z życia 'na kocią piętę' [MEMY TYGODNIA]

W czerwiec weszliśmy z przytupem, a to zasługa prezydenta. Żaden inny polityk nie tańczył tak jak Andrzej Duda. Tymczasem Polska żyje rzekomym romansem posła Pięty i przeżywa uchwalanie kolejnych, niekoniecznie dobrych ustaw.
Memy Memy Fot. Sztuczne Fiołki | FB

Czerwiec przywitał nas dniem dziecka i upałem. W Sejmie pierwszy raz od ponad dwudziestu lat nie odbył się Sejm Dzieci i Młodzieży, Ordo Iuris dopatrzyło się propagowania homoseksualizmu w znanej kreskówce, a studenci miast przygotowywać się do sesji, protestują przeciw zmianom ministra Gowina. 

Miesiąc dopiero się zaczął, a już jest gorąco i wiemy doskonale, że wysoka temperatura się utrzyma. I wcale nie mówimy tu o stopniach Celsiusza i pięknej letniej aurze.  

Przeczytaj: Protest przeciw Ustawie 2.0 Gowina. Studenci okupują balkon rektora. 'Jesteśmy gotowi tu spać'

Memy Memy Fot. Wolne Memy | Fb

Są na świecie takie ruchy, które nie przejmując się zbytnio nauką i medycyną, głoszą swoje własne teorie a w szczepieniu dzieci upatrują spisku. Ludzie tacy są też w Polsce i w ostatnią sobotę przeszli ulicami Warszawy, by zamanifestować swoje poglądy. 

''Nie przymusowi szczepień!'' skandowali protestujący, którzy uparcie podtrzymują, że szczepionki wywołują autyzm, osłabiają organizmy ich dzieci a nawet je zabijają. 

Początek czerwca przyniósł w Polsce serię pożarów wysypisk śmieci. Było ich tak dużo, że stało się to dość dziwne. Szybko okazało się przy okazji, że śmieci płynął (a raczej zjeżdżają) do Polski niemal z całej Europy. A teraz z jakiegoś powodu nagle zaczynają płonąć. 

Memy Memy Fot. Piękni chłopcy prawicy | FB

Czy wiecie kim jest Jarosław Kaczyński? Jarosław Kaczyński jest osobowością 5-lecia, przynajmniej według Telewizji Republika. Takie własnie wyróżnienie otrzymał w ostatni wtorek.

Chociaż... gdyby się lepiej zastanowić, czy mamy w Polsce kogoś o silniejszej osobowości politycznej niż prezes PiS?  

Jarosław Kaczyński nagrody oczywiście nie odebrał, bo od dłuższego czasu przebywa w szpitalu (a nikt nie wie co mu dolega). Wystosował za to list

To dla mnie osobiście wielki zaszczyt, ale tę nagrodę będę traktował, jako nagrodę dla wszystkich, którzy pomagali w budowie obozy dobrej zmiany. Jest mi naprawdę bardzo przykro, że przyczyny ode mnie niezależne nie pozwoliły mi świętować tego jubileuszu i odebrać tej nagrody osobiście

- napisał. 

Przy okazji, na gali pięciolecia Telewizji Republika dowiedzieć się mogliśmy, jak skutecznie pozyskiwać fundusze na swoją działalność...

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Początek czerwca to od 29 lat czas, w którym powinniśmy wspominać i świętować obrady okrągłego stołu i początek demokracji w Polsce. Tyle tylko, że w tym roku zdaniem niektórych powodów do świętowania nie było zbyt wielu. 

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że dopiero rządy PiS obaliły w Polsce komunę i to dzięki nim nastały złote czasy dla Polek i Polaków. Demokracja nastała wraz z Mateuszem Morawieckim.

Teraz okazało się dodatkowo, że 4 czerwca nie był dniem wyzwolenia. Wręcz przeciwnie, jest symbolem zdrady i zmowy elit. Coś tu nie gra?

Owszem. Wiadomości nie wspominały bowiem 1989 roku tylko rok 1992. Tak jakby 3 lata wcześniej nic ważnego się nie wydarzyło.   

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | FB

Teraz mamy wrażenie (nie po raz pierwszy zresztą), że żyjemy w alternatywnej rzeczywistości. I przy okazji zastanawiamy się, jakie jeszcze rewelacje zafundują nam TVP wespół zespół z formacją rządzącą. 

Memy Memy Fot. TVPi Korea | FB

Chwilę po tym, jak w Wiadomościach prowadzonych przez Krzysztofa Ziemca pojawił się kontrowersyjny pasek, dziennikarz został zaproszony na wykład na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.  

Ziemiec zapewniał tam studentów, że wcale nie oddał twarzy ''dobrej zmianie'' a tak poza tym, to nie istnieje coś takiego, jak niezależne dziennikarstwo. 

Idąc tym tropem, można powiedzieć, że wcześniej oddałem twarz Sojuszowi Lewicy Demokratycznej i Platformie Obywatelskiej. Nie ma niezależnych mediów. Jestem człowiekiem spoza układów, dystansuję się też od pewnych działań

- powiedział.

Memy Memy Fot. Sekcja gimnastyczna | FB

Czym Polacy żyją na co dzień? Codziennym życiem, czyli między innymi wydatkami i ciągłym przeliczaniem, na ile i do kiedy im starczy.

Tymczasem rząd ciągle zaskakuje. Oto w ostatnim tygodniu przyklepał program 300+ i zapowiedział dodatkowe świadczenia dla emerytów. Ale żeby dać, trzeba skądś wziąć. Sejm uchwalił więc właśnie ustawę, która zakłada doliczenie dodatkowych opłat za benzynę. Na stacjach będzie drożej. 

Memy Memy Fot. Sekcja gimnastyczna | FB

Komuś się nie podoba? No ale właściwie dlaczego?

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

Na tym nie kończą się jednak podpisane w ostatnim tygodniu ustawy. Teraz wiadomo już na pewno. Centralny Port Lotniczy powstanie w Baranowie. 

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Jest taki poseł PiS, o którym w ostatnich dniach było wyjątkowo głośno. Tak to bowiem jest, że jeśli ktoś głosi jedno, a robi drugie, ludzie wygarniają mu hipokryzję i stawiają na świeczniku. 

Posłem tym jest Stanisław Pięta uznawany do niedawna za jednego z najbardziej konserwatywnych w kraju. On bowiem głosił świętość rodziny i w sumie przekonań nie zmienił, wszak nie zostawił przecież żony dla kochanki. 

Tak się bowiem niefortunnie złożyło, że poseł, który wierność uważa za największą cnotę, znalazł sobie kochankę, której podobno obiecywał wspólne życie i dzieci. Jak to często w podobnych sytuacjach bywa, rozkochał i zostawił, a po drodze próbował jeszcze załatwić pracę w jakiejś spółce skarbu państwa. Tak własnie zdarza się przecież bardzo często. 

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | FB

Szybko okazało się, że poseł Pięta nic złego nie zrobił, a winę za wszystko ponosi jego wybranka (nie żona oczywiście, kochanka). To ona go uwiodła i omamiła. Ale żeby nie było zbyt jednolicie, przeciwko posłowi Pięcie działała nie tylko grzeszna uwodzicielka. To spisek szyty grubymi nićmi, uknuty najpewniej przez Niemców, a jak nie przez nich, to przynajmniej przez lewaków, którzy upokorzyć chcą porządnego posła. 

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Niestety dla pana Pięty tłumaczenia na nic się zdały, bo został zawieszony w prawach członka PiS. Ups. I ciekawe, na jak długo. 

Zobacz więcej memów:  Poseł Stanisław Pięta wpadł jak śliwka w kompot. Ten romans przejdzie do historii 

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Tydzień nie był łatwy także dla Beaty Szydło i Elżbiety Rafalskiej. Do Sejmu wpłynął w tym tygodniu wniosek o wotum nieufności dla obu pań. Wszystko oczywiście przez zawieszony jak na razie protest rodzin osób niepełnosprawnych, z którym wicepremier do spraw społecznych i minister rodziny i pracy nijak nie potrafiły sobie poradzić. 

Wniosek oczywiście odrzucono, ale na sali sejmowej było w środę bardzo nieprzyjemnie, a obie kobiety mogły usłyszeć wiele gorzkich słów pod swoim adresem. 

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | FB

W poniedziałek premier Morawiecki wraz z rodziną uczestniczył w audiencji u papieża Franciszka. Rozmawiali między innymi o rodzinie właśnie, ale też o polityce - i tej polskiej, i międzynarodowej. 

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | FB

Słyszeliście o ''duda dance''? Jeśli nie... jesteśmy mocno zdziwieni. Tak się bowiem dziwnie składa, że choć w Polsce w ostatnim tygodniu działy się rzeczy, o których powinno rozmawiać się dużo i głośno, oczy Polaków skierowały się na Lednicę. Tam bowiem w ostatni weekend zawitał prezydent. Tam też udzielił mu się wesoły nastrój towarzyszący spotkaniu młodzieży. 

Prezydent zatańczył. I to jak! 

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Taniec Andrzeja Dudy skradł serca Polaków i podbił internet. Film z tego wydarzenia szybko stał się jednym z najpopularniejszych i najchętniej parodiowanych nagrań. Powstało ich mnóstwo, tu pokazujemy wam to najbardziej polityczne, jednak jeśli czujecie niedosyt, dużo więcej znajdziecie ich TUTAJ.

Zobacz: Andrzej Duda zatańczył w Lednicy, a internet go parodiuje. Można się popłakać ze śmiechu

Więcej o: