Ten kierowca naprawdę się popisał. Ludzie są zachwyceni jego wyczynem

Ciężarówka przejeżdża przez wąski, śniegowy korytarz. Kierowca perfekcyjnie pokonuje kilkadziesiąt metrów wyjątkowo trudnej drogi.

Czterometrowe mury ze śniegu powstały na jednej z dróg w Katalonii. Pokonanie krótkiego, ale jakże nietypowego odcinka było dla kierowcy firmy Trans Cerdanya dużym wyzwaniem. Jednak poradził sobie z nim znakomicie, co docenili komentujący nagranie.

Autokar prowadzony przez utalentowanego kierowcę był kilka centymetrów niższy niż śnieżny korytarz, który musiał pokonać. Gdy autobus znalazł się w połowie drogi, między ścianą lodu i śniegu, a karoserią samochodu zostały zaledwie milimetry odstępu. Nie było tu miejsca na żaden, nawet najmniejszy błąd czy nieprzemyślany ruch.

Jak podaje thelocal.es, w przejeździe przez tunel pomagali mu pracownicy firmy na pługu śnieżnym. W kilka dni film nakręcony przez jednego z nich uzyskał ponad 200 tysięcy wyświetleń, a widzowie nie przestają chwalić mężczyzny za kierownicą.

Kierowca jest wielki - komentuje Elisa Gonzalez Mogro.

Niektórzy jednak mimo szacunku dla jego umiejętności, uważają, że przejechanie tej trasy było nieodpowiedzialne.

Gratulacje dla kierowcy, ale czy to nie było lekkomyślne? - pisze Jeanjacques Dubosc.

Niestety nie wiemy czy wybór innej drogi był możliwy, ani gdzie jechał kierowca lub jak bardzo się spieszył. Na szczęście podczas jazdy nikomu nic się nie stało.

Więcej o: