Magda Gessler w sądzie. Żąda 100 tys. Pozwała restaurację po 'Kuchennych rewolucjach'

Znana restauratorka Magda Gessler, w kilka lat po przeprowadzeniu zmian w ramach programu ''Kuchenne Rewolucje'', pozywa restaurację. Od właścicieli lokalu Łebska Chata żąda 100 tysięcy złotych.

W 2013 roku Magda Gessler odwiedziła lokal Łebska Chata, który poddała metamorfozie w ramach programu ''Kuchenne Rewolucje''. Widzowie popularnego, telewizyjnego show mogli podziwiać rezultaty jej działań już na początku 2014 roku, kiedy odcinek z pomorską restauracją wyemitowano na antenie TVN.

Od samego początku wydawało się, że wszystko idzie w jak najlepszym kierunku. Rewolucja okazała się niezwykle udana, a i w kilka tygodni po niej, gdy Magda Gessler odwiedziła restaurację ponownie, okazało się, że restauratorzy bardzo dobrze wywiązują się ze swojej pracy po zmianach. 

Gdy zgłosiłem się do programu, chętnych było 1300 restauracji. Wybrano mnie, bo "co za wariat wybudował chatę góralską nad morzem"

- mówił w sądzie w Słupsku (gdzie toczy się proces) właściciel Łebskiej Chaty, Mirosław Bem.

Kuchenne rewolucje. Łebska Chata pozwana za baner

Jak podaje ''Gazeta Pomorska'', restaurator z Łeby po zakończeniu rewolucji w jego lokalu, wywiesił przed budynkiem baner zachęcający do odwiedzania jego restauracji. na nim znaleźć miała się informacja o rekomendacji Magdy Gessler. 

Dostałem ustną zgodę pani Magdy. Powiedziała, że nie ma problemu. Inne restauracje też wywieszały banery

- mówił później w sądzie. 

Pani Magda umieściła nas w swoim przewodniku. Na zdjęciu w książce był baner. Nic nie mówiła, żeby go zdjąć. Rok po programie dostałem Poziomkę. To pozytywne wyróżnienie. Byłem zaproszony na odbiór do Warszawy."U Fukiera" impreza była impreza na czterysta osób. Pani Magda nazwała mnie: "czerwony krasnal ze Szwajcarii". Osobiście wygłosiła pochwałę przy wręczaniu nagrody. Później dostałem pismo od adwokata, że w ciągu siedmiu dni mam baner zdjąć. Nie wiedziałem, co Gessler pisała na Facebooku.

- zeznawał. 

Teraz znana restauratorka żąda od właścicieli Łebskiej Chaty 100 tysięcy złotych właśnie za wywieszenie baneru. Magda Gessler uważa, że jej nazwisko użyte było w nim bez jej wiedzy i pozwolenia. 

 

Magda Gessler nie pojawiła się w sądzie w Słupsku

W poniedziałek w sądzie w Słupsku zeznania składał właściciel restauracji, Mirosław Bem. W sądzie nie pojawiła się za to Magda Gessler, która, jak podaje ''Gazeta Pomorska'', chce składać wyjaśnienia w miejscu swojego zamieszkania. 

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Więcej o: