Magda Gessler w sądzie. Żąda 100 tys. Pozwała restaurację po 'Kuchennych rewolucjach'

Znana restauratorka Magda Gessler, w kilka lat po przeprowadzeniu zmian w ramach programu ''Kuchenne Rewolucje'', pozywa restaurację. Od właścicieli lokalu Łebska Chata żąda 100 tysięcy złotych.

W 2013 roku Magda Gessler odwiedziła lokal Łebska Chata, który poddała metamorfozie w ramach programu ''Kuchenne Rewolucje''. Widzowie popularnego, telewizyjnego show mogli podziwiać rezultaty jej działań już na początku 2014 roku, kiedy odcinek z pomorską restauracją wyemitowano na antenie TVN.

Od samego początku wydawało się, że wszystko idzie w jak najlepszym kierunku. Rewolucja okazała się niezwykle udana, a i w kilka tygodni po niej, gdy Magda Gessler odwiedziła restaurację ponownie, okazało się, że restauratorzy bardzo dobrze wywiązują się ze swojej pracy po zmianach. 

Gdy zgłosiłem się do programu, chętnych było 1300 restauracji. Wybrano mnie, bo "co za wariat wybudował chatę góralską nad morzem"

- mówił w sądzie w Słupsku (gdzie toczy się proces) właściciel Łebskiej Chaty, Mirosław Bem.

Kuchenne rewolucje. Łebska Chata pozwana za baner

Jak podaje ''Gazeta Pomorska'', restaurator z Łeby po zakończeniu rewolucji w jego lokalu, wywiesił przed budynkiem baner zachęcający do odwiedzania jego restauracji. na nim znaleźć miała się informacja o rekomendacji Magdy Gessler. 

Dostałem ustną zgodę pani Magdy. Powiedziała, że nie ma problemu. Inne restauracje też wywieszały banery

- mówił później w sądzie. 

Pani Magda umieściła nas w swoim przewodniku. Na zdjęciu w książce był baner. Nic nie mówiła, żeby go zdjąć. Rok po programie dostałem Poziomkę. To pozytywne wyróżnienie. Byłem zaproszony na odbiór do Warszawy."U Fukiera" impreza była impreza na czterysta osób. Pani Magda nazwała mnie: "czerwony krasnal ze Szwajcarii". Osobiście wygłosiła pochwałę przy wręczaniu nagrody. Później dostałem pismo od adwokata, że w ciągu siedmiu dni mam baner zdjąć. Nie wiedziałem, co Gessler pisała na Facebooku.

- zeznawał. 

Teraz znana restauratorka żąda od właścicieli Łebskiej Chaty 100 tysięcy złotych właśnie za wywieszenie baneru. Magda Gessler uważa, że jej nazwisko użyte było w nim bez jej wiedzy i pozwolenia. 

Magda Gessler nie pojawiła się w sądzie w Słupsku

W poniedziałek w sądzie w Słupsku zeznania składał właściciel restauracji, Mirosław Bem. W sądzie nie pojawiła się za to Magda Gessler, która, jak podaje ''Gazeta Pomorska'', chce składać wyjaśnienia w miejscu swojego zamieszkania. 

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (15)
Magda Gessler w sądzie. Żąda 100 tys. Pozwała restaurację po 'Kuchennych rewolucjach'
Zaloguj się
 • klm747

  Oceniono 18 razy 16

  nazwisko Gessler kojarzy mi się wyłącznie z oszustwami, wyłudzeniami i przekrętami

 • kocica66

  Oceniono 11 razy 9

  jest bardz okropnaosoba .Dziwie sie ludziom ,ze sami nie probuja naprawiac swojego biznesu a prosza osobe ,z kotra ja bynajmniej nie chcialabym rozmawiac wogole . Najpierw robi biznes na ludziach ponizajac ich i jednoczesnie niby im pomagajac a jak ludzie wypracuja cos wiecej sklada wniosek do sadu ,bojej sie tez cos nalezy .Zrobcie z nia porzadek ,przestancie jej zapraszac,pokazywac i skonczy sei gwiazdorstwo nie wiadomo z jakiego powodu -no chba ze za ponizanie ludzi ..

 • misiek1959

  Oceniono 6 razy 6

  Nie dziwię się Ikonowiczowej. Za reklamę trzeba płacić. Szkoda tylko, ze Sanepid nie zabrał się jeszcze do tych restauracji, gdzie ta baba z kołtunem na głowie buszuje. Kto to widział przy garach, gdzie gotuje się jedzenie dla gości szwendać się z taką plerezą na łbie. Poza tym dotyka produktów na potrawy rękami w pierścionkach i branzoletach. To zaprzeczenie zasad higieny! A książeczkę zdrowia i zaświadczenie, że nie jest nosicielem posiada? TVN chyba nie zwraca uwagi na takie "drobiazgi", bo jak goście się posrają, to będzie na właściciela. Ale klienci powinni mijać jej restauracje szerokim łukiem, zwłaszcza że oferowane dania nie są najlepsze - próbowałem w Manufakturze w Łodzi. No, ale smaki to kwestia gustu.

 • lech2011

  Oceniono 5 razy 5

  Gesslerowa była gdzieś na północy (Lębork, jakaś dolina ?) i nie zapłaciła za hotel uważając, że wystarczy mu reklama, jaką mu robi goszcząc u niego. Czy w końcu zapłaciła za swój pobyt ?

 • javall

  Oceniono 7 razy 5

  Bystro zauwazyla okazje zdobycia latwych pieniedzy. Chec wyludzenia? Toz to karalne.

 • predator-x

  Oceniono 5 razy 5

  Jak ja tego babsztyla nienawidzę ...

 • jiraya486

  Oceniono 6 razy 4

  Ten spasiony pudel by sobie na biezni pobiegal troche..

 • Marek Balcer

  Oceniono 2 razy 2

  Kobieta interesu !!!! Przejdzie po trupach , zniszczy , sama zachowując się jak istota prymitywna , pozbawiona poczucia taktu i szacunku dla drugiego człowieka. Myślę , że w ten sposób nadrabia własne ułomności z brakiem kultury noooo i urody na wizytówce. Oby życie poszanowało tą panią tak jak ona traktuje życie. Domino

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX