Jak dbać o włosy? Proste wskazówki, dzięki którym będą lśniące i gęste

Gęste, zdrowe i lśniące włosy to marzenie każdej kobiety. Można je spełnić, ale wymaga to przeprowadzania odpowiedniej pielęgnacji. Zdradzamy kilka sekretów, które przybliżą cię do osiągnięcia celu.

Bywają niesforne i przysparzają cię problemu każdego dnia. Nie wiesz, czy je codziennie myć, jaką stosować odżywkę, suszyć suszarką czy lepiej wcale. Warto znać kilka zasad na temat mycia i regularnej pielęgnacji, aby cieszyć się pięknymi i lśniącymi kosmykami. 

Zobacz wideo Anna Lewandowska jak każda kobieta. W wolnej chwili poszła do fryzjera

Jak dbać o włosy na co dzień? Wbrew pozorom to banalnie proste 

Zły stan włosów może być objawem stresu, który towarzyszy nam niemal każdego dnia, ale też zabiegów, które niestety im fundujemy czy źle dobranych kosmetyków. Dlatego warto poświęcić im czas i zacząć od prawidłowej pielęgnacji.

Włosy myjemy, kiedy są nieświeże i widocznie się przetłuszczają. Wybieramy szampon pod kątem skóry głowy, a nie włosów, co jest częstym błędem. Poprawnie powinniśmy myć włosy u nasady, opuszkami placów, bardzo delikatnie, a wytworzoną pianą dopiero zbierać i myć pozostałe kosmyki, aż po końcówki. Woda nie może być za gorąca, bo pobudzi wtedy pracę gruczołów łojowych.

Proste wskazówki, jak dbać o włosy. Kilka słów o domowej pielęgnacji 

Maski i odżywki mają za zadanie nawilżyć włosy. Trzeba dopasować je do rodzaju włosów i używać przy okazji każdego mycia. Najlepiej robić to również od nasady do końcówek, podobnie jak przy myciu. Odżywka domknie otwarte podczas mycia łuski włosa, nada im blask i pozwoli łatwiej rozczesać włosy. Nie musimy nakładać preparatu na całe włosy, wystarczy dobrze go rozprowadzić. Po kilku minutach spłukujemy, letnią wodą. Kolejną opcją jest maska do włosów. Tu spotkamy kilka wariantów, takie, które można nakładać przed myciem, po myciu i takie, których wcale nie musimy spłukiwać. Tego typu preparaty stosujemy 1-2 razy w tygodniu. Odżywią one nasze włosy, wnikając do mieszków włosowych. Maski nadadzą im piękny, zdrowy wygląd.

Na koniec kwestia suszenia włosów. Jeśli już musimy użyć suszarki, to trzeba ją trzymać ok. 20 cm od głowy, zaczynając od niższej temperatury. Inaczej włosy zrobią się przesuszone i matowe. 

Więcej o: