Włóż liść laurowy do pralki i nastaw program. Efekt cię zaskoczy, a przy okazji zaoszczędzisz pieniądze

Liść laurowy to niezastąpiony składnik wielu potraw. Jak się okazuje, przyprawa świetnie sprawdzi się także podczas prania. Wrzuć go do pralki i nastaw program. Ten sprawdzony domowy sposób pozwoli ci przywrócić ubraniom ich kolor za grosze! Zaoszczędź pieniądze i czas.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Chyba każdemu choć raz przytrafiło się wyprać białe ubrania razem z kolorowymi. Zabarwioną odzież jest bardzo trudno przywrócić do ich pierwotnego odcienia. Na szczęście sprawdzony trik z liściem laurowym w pralce szybko rozwiąże ten problem. 

Zobacz wideo

Wrzuć liść laurowy do pralki i nastaw program. Efekt na pewno cię zaskoczy

Co robić, gdy przypadkowo zabarwimy białe ubrania? Większość z nas od razu sięgnie po wybielacz lub inny detergent tego typu. Jak się okazuje, jasne ubrania można uratować za pomocą liści laurowych. Ten patent znany jest już od lat i korzystały z niego nasze mamy i babcie. Wystarczy, że wrzucisz przyprawę do woreczka na pranie, a następnie włożysz go do pralki. Ustaw dowolny program i wypierz ubrania. Efekt na pewno cię zaskoczy!

Wywar z liści laurowych przywróci kolor nawet najbardziej zabarwionym ubraniom. Jak go przygotować?

Na mocniejsze zabarwienia przyda ci się wywar z liści laurowych. Jego przygotowanie jest banalnie proste. Wrzuć garść liści do garnka i zalej je wodą. Zagotuj płyn, po czym zdejmij naczynie z ognia. Odczekaj 15 minut, a następnie zamocz w nim zafarbowane ubrania. Odzież powinna nasiąkać wywarem przez co najmniej kilka godzin. Po tym czasie wypierz je w pralce. Różnica w kolorze będzie zauważalna od razu po wywieszeniu ubrań do wyschnięcia. Jeśli chcesz zadbać o dokładne usunięcie przebarwień, możesz wyprać ubrania ręcznie. W ten sposób skupisz się na najmocniej zabarwionych plamach.

Więcej o: