Wysyp to na schody, a unikniesz przykrych niespodzianek. Trik, by zima stała się mniej uciążliwa

Zaśnieżone i oblodzone schody to spory problem i ogromne niebezpieczeństwo. Nietrudno bowiem się na nich poślizgnąć i ulec ciężkiemu wypadkowi. Oblodzenie może także spowodować pęknięcia schodów. Poznaj bezpieczny sposób na lód na schodach, dzięki którym zima stanie się odrobinę mniej uciążliwa.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, czas zacząć zwracać uwagę na lód na schodach. Może się to wydawać drobnym szczegółem, ale śliskie powierzchnie mogą prowadzić do poważnych obrażeń. Wiele osób ignoruje oblodzone schody, dopóki się nie poślizgnie i nie upadnie. Podejmij więc kroki, by zmniejszyć ryzyko wypadku.

Zobacz wideo Recykling w wersji 2.0. Drinki w skorupie po cytrynie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Aby uniknąć przykrych niespodzianek wysyp ten produkt na schody. Jest tani i skuteczny

Jak pozbyć się lodu i zapobiec poślizgnięciu się na schodach? Dwa ważne powody, dla których należy usuwać śnieg i lód ze schodów.

Pierwszym powodem jest to, że jest to zagrożenie bezpieczeństwa. Śnieg i lód na schodach może sprawić, że będą śliskie, co może prowadzić do upadków, poślizgnięć lub potknięć. Może to być bardzo niebezpieczna sytuacja, zwłaszcza gdy w pobliżu znajdują się dzieci lub osoby w podeszłym wieku, które mogą łatwo poślizgnąć się i upaść na lodzie. Oprócz tego, że stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa, śnieg i lód na schodach powodują również, że Twój dom lub budynek biurowy będzie wyglądał jak brudny.

Drugim powodem jest to, że może to uszkodzić twoją własność. Topniejący śnieg może powodować przeciekanie wody przez pęknięcia w podłodze domu lub budynku biurowego, co może prowadzić do kosztownych napraw w przyszłości.

Jak się pozbyć lodu ze schodów. Sposób na oblodzone schody

Sposobów na pozbycie się lodu ze schodów jest wiele. Podpowiemy Ci jeden, który jest najtańszy i najlepszy ze wszystkich. Jest nim używanie soli kuchennej.

Sól w kontakcie z lodem i śniegiem powoduje ich topnienie, więc może być używana do różnych celów, w tym do odladzania schodów, chodników i podjazdów czy topienia lodu w rynnach domowych.

Więcej o: