Widzisz na szybie auta kartkę papieru? Lepiej uważaj, bo możesz stracić majątek

Złodzieje od lat wykorzystują sprytne sztuczki. I choć policja ostrzega i zwraca uwagę, by nie dać się na nie nabrać, wciąż wiele osób traci przez to swój majątek. Zwykła kartka papieru na szybie może sprawić, że zostaniemy okradzeni.

Złodzieje zaskakują pomysłowością. Kto by pomyślał, że jedna kartka papieru czy zwykła plastikowa butelka wystarczy, by nas okraść? Celem łupu nie zawsze pada nasze auto, równie często z jego wnętrza przez nasz błąd czy nieuwagę giną wartościowe przedmioty. Sprawdź, na co uważać, by uniknąć przykrych niespodzianek.

Zobacz wideo 36-latek chciał ukraść hondę z parkingu. Nie udało mu się odjechać, więc... zabrał kierownicę, a potem ją zwrócił

Więcej przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Widzisz na szybie kartkę papieru? Uważaj i nie popełnij tego błędu

Kartka papieru włożona za wycieraczkę lub przyklejona do szyby na parkingu to jeden ze złodziejskich sposobów na kradzież. Rabusie wykorzystują w ten sposób naszą nieuwagę. Umieszają kartkę na autach w takich miejscach, by kierowcy wracający do samochodu nie zauważyli jej od razu. Gdy już uruchomią silnik i będą zamierzali wyjechać, zwrócą na nią uwagę i wysiądą z pojazdu, pozostawiając w środku kluczyki, cenne przedmioty i otwarte drzwi. Złodziej skorzysta z okazji i w kilka chwil ukradnie portfel, telefon, a nawet samochód, jeśli ma taką możliwość. Jak tego uniknąć? Jeśli zauważysz kartkę na szybie, odjedź z miejsca parkingowego i usuń ją, dopiero gdy oddalisz się na bezpieczny dystans.

Pies zdradził złodzieja Włamywacz wpadł przez... psa. Tylko czworonóg uniknie zarzutów

Dziwny dźwięk podczas ruszania samochodem nie musi oznaczać poważnej awarii

Częstym sposobem na kradzież auta czy przedmiotów z jego wnętrza jest pusta butelka włożona pomiędzy koło a nadkole. Kierowca uruchamia silnik, odjeżdża kawałek, a zaniepokojony dziwnym dźwiękiem wysiada, by sprawdzić, co jest powodem. Złodziej korzysta z okazji i kradnie cenne przedmioty, a czasem nawet i samo auto.

Urząd skarbowy (zdjęcie ilustracyjne) Będą kontrole w domach. Te osoby zapłacą wysoką karę

Co robić, by uniknąć kradzieży z samochodu? Zwróć uwagę na te szczegóły

By uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i utraty majątku, warto pamiętać o tym, by zachowywać czujność. To jednak nie wszystko. Na co jeszcze należy uważać?

  • Wysiadając z auta nawet na chwilę, pamiętaj, by wyciągać kluczyki, gasik silnik i ryglować drzwi.
  • Nie zostawiaj torebki, portfela, telefonu, komputera ani innych cennych przedmiotów w widocznym miejscu, np. na przednim siedzeniu czy desce rozdzielczej.
Więcej o: