Jak zabezpieczyć się przed włamaniem? Pamiętaj o kilku zasadach, by złodziej nie wszedł do domu

Ostatni tydzień grudnia to okres, w którym złodzieje nie próżnują. Wiele osób wyjeżdża w tym czasie do swoich rodzin, a ich domy stoją puste. Jeśli nie chcesz po powrocie do domu zastać wyłamanych drzwi, okien i wielkiego bałaganu, to zastosuj się do kilku rad policjantów.

Okres świąteczno-noworoczny dla wielu oznacza radosne spotkanie z rodziną i wspólne świętowanie. Dla policjantów to czas pracy nad licznymi zgłoszeniami włamań do mieszkań. Wyjeżdżając z domu, wiele osób zapomina o odpowiednim zabezpieczeniu swojego dobytku przed złodziejami

Zobacz wideo Złodziej samochodów polował w kościele. Kradzież podczas mszy nagrał monitoring

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zabezpieczyć dom przed złodziejami? Poproś o pomoc sąsiada

Opuszczając dom na kilka dni, należy zabezpieczyć go przed niechcianą wizytą złodzieja. W pierwszej kolejności warto powiadomić zaufanych sąsiadów o naszym wyjeździe. Będą wtedy czujni na ewentualne odgłosy dobiegające z naszego mieszkania lub osoby kręcące się pod domem. Możesz ich również poprosić, by usunęli ze skrzynki i spod twoich drzwi ulotki, jeśli takie się pojawią. Złodzieje często w ten sposób sprawdzają, czy ktoś długo nie przebywał w mieszkaniu.

Została porwana w wieku 10 lat. Oprawca więził ją przez 3096 dni W niewoli spędziła ponad 8 lat. Oprawca porwał ją w biały dzień

Jak zmylić złodzieja? Wypróbuj te triki

Jest kilka sposobów, by zmylić złodzieje i odwieść go od zamiaru włamania do naszego domu. Jeśli nie wyjeżdżasz na długo, zostaw zapalone światło w jednym pokoju. Włamywacz będzie myślał, że ktoś jest ciągle w mieszkaniu. Zapomnij też o zostawianiu zapasowego klucza w doniczce przed drzwiami lub pod wycieraczką. Złodzieje doskonale znają te kryjówki i bez problemu odnajdą klucze. 

Dom z filmu 'Kevin sam w domu' po latach Dom z filmu ?Kevin sam w domu? po latach. Zobacz nagrania i zdjęcia!

Jak zapobiec kradzieży? Zamontuj te zabezpieczenia, by złodziej nie wszedł do domu

Jeśli chcesz trwale uchronić się przed włamaniem, zainwestuj w kilka mocniejszych zabezpieczeń. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w domu lub mieszkaniu, zamontuj w drzwiach zamki antywłamaniowe, a w oknach rolety. Możesz również wzmocnić wejście drugimi drzwiami. Dla domków jednorodzinnych są dodatkowe rozwiązania:

  • zabezpiecz drzwi garażowe blokadą lub wstaw w oknach piwnicy kraty,
  • zamontuj przed wejściem stałe oświetlenie lub takie, które reaguje na ruch (złodzieje nie podchodzą do oświetlonych domów)
  • zainstaluj kamery przed wejściem do domu
Więcej o: