Dodaj cztery łyżki i przemyj szafki kuchenne. Błyskawicznie pozbędziesz się tłuszczu i brudu

Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? To bardzo popularny problem. Wiele osób zapomina o tej czynności, a im dłużej szafki pozostają brudne, tym ciężej je wyczyścić. Wypróbuj kilku produktów, które znajdziesz w swojej kuchni. Zadziałają lepiej niż chemia.

Tłuszcz osadzający się na szafkach kuchennych to problem w niemal każdym domu. Często nie łatwo je wyczyścić, jednak są do tego specjalne środki. Zanim wybierzesz się do sklepu po chemiczne detergenty, wypróbuj tych domowych sposobów. Wyczyścić szafki w mig!

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić szafki kuchenne? Ten środek to świetny odtłuszczacz

Nie musisz wychodzić z kuchni. Wszystkie potrzebne środki już tu znajdziesz. Jednym z nich jest płyn do mycia naczyń. Ten detergent ma świetne działanie odtłuszczające. Rozcieńcz go z ciepłą wodą, zamocz gąbkę i nanieś płyn na szafki. Bez problemu usuniesz tłuszcz z powierzchni i co najważniejsze — nie uszkodzisz szafek. Pamiętaj, żeby na koniec przemyć szafki wodą.

Usuwanie tłuszczu z szafek kuchennych. Popularny środek rozwiąże problem

Kolejnym świetnym środkiem jest ocet. Zagotuj wodę w garnku i wlej do niej ocet w proporcji 1:1. Do czyszczenia możesz użyć gąbki, jednak łatwiej będzie przelać mieszankę do spryskiwacza i rozpylić na szafkach. Dokładnie rozprowadź ocet na szafkach i pozostaw na kilka minut. Po tym czasie zmyj środek czystą, ciepłą wodą. Pamiętaj, że szafki powinno się czyścić regularnie, by z łatwością pozbyć się tłuszczu.

Tłuszcz na szafkach kuchennych. Ten proszek pomoże w czyszczeniu

Jeśli nie lubisz zapachu octu, możesz użyć bezwonnego środka. Jest nim soda oczyszczona. Do litra wody dodaj cztery łyżki proszku. Wszystko wymieszaj tak, aby soda się rozpuściła. Zamocz w mieszance szmatkę lub gąbkę i nanieś ją na szafki. Podobnie jak wcześniej, odczekaj kilku minut. Po tym czasie przemyj fronty czystą wodą. Szafki będą błyszczeć jak nowe.

Pamiętaj, że jeśli problem jest długotrwały lepiej zastosować specjalne detergenty.

Więcej o: