Jak suszyć kręcone włosy? Ten trik sprawi, że loki będą sprężyste. Efekt jak po wyjściu z salonu

Jak suszyć kręcone włosy, aby zachowały pięknym naturalny skręt? Okazuje się, że wcale nie trzeba wydać fortuny na suszarkę z dyfuzorem. Świetnie sprawdzi się zwykła suszarka, jednak należy użyć także jednego niepozornego urządzenia z kuchennej szafki.

Pielęgnacja kręconych włosów czasem może być nie lada wyzwaniem. Już podczas ich suszenia warto korzystać z trików, które sprawią, że loki nie utracą swojego kształtu oraz sprężystości.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nie wiesz, jak ujarzmić kręcone włosy? Ten przeplatany kucyk jest banalnie prosty i efektowny

Jak suszyć kręcone włosy? Ten trik sprawi, że będą sprężyste

Zamiast sięgać po drogie specyfiki przeznaczone do kręconych włosów, spróbuj wysuszyć je tą metodą. Wystarczy, że wyciągniesz z kuchennej szafki jedno niepozorne urządzenie. Chodzi oczywiście o sitko. Ten trik zastosowała jedna z influencerek - Greyce Silva. Pokazała swoim obserwatorom i obserwatorkom, jak prawidłowo suszyć włosy tym sposobem.

Jak suszyć kręcone włosy bez dyfuzora? Wystarczy użyć sitka

Po umyciu włosów często nie mamy czasu, aby czekać, aż włosy wyschną. Co więcej, posiadaczki loków często mogą pochwalić się naprawdę bujnymi włosami, które czasem schną kilka godzin. Aby nie utracić ich pięknego kształtu, należy podczas suszenia włosów suszarką włożyć pukle do sitka. W taki sposób susz włosy przez kilka minut, a następnie sięgnij po kolejne pasmo i powtarzaj tę czynność, dopóki wszystkie włosy nie będą suche. Efekt? Sprężyste i elastyczne loki! Wszystko dzięki sitku, które działa jak dyfuzor

 

Pielęgnacja włosów kręconych. O czym należy pamiętać? 

Najważniejszym elementem dbania o włosy jest ich mycie. Posiadaczki kręconych pasm powinny korzystać z metody OMO (odżywienie- mycie-odżywianie). Najpierw należy nałożyć na całą długość włosów odzywkę i pozostawić ją na kilka minut, a następnie ją spłukać i umyć włosy. Ostatnim krokiem jest ponowne nałożenie odżywki. Warto także raz w tygodniu olejować włosy. Najlepiej sprawdzi się do tego:

  • olej arganowy,
  • olej rokitnikowy,
  • olej z awokado,
  • olej z pestek malin,
  • olej z awokado,
  • olej lniany.
Więcej o: