Gdzie sprzedać używane ubrania? Sposoby na dodatkowe miejsce w szafie i ekstra gotówkę w portfelu

Gdzie sprzedać używane ubrania i odzyskać część pierwotnej kwoty? Sprawdź wszystko, co musisz wiedzieć na temat handlu z drugiej ręki.

Gdzie można sprzedać używane ubrania i dlaczego warto? 

Złota zasada dobrze zorganizowanej szafy mówi o tym, że jeśli jakaś część garderoby leży nieużywana przez rok, to już raczej się to nie zmieni i warto się jej pozbyć. Zastanawiasz się, gdzie można sprzedać używane ubrania i czy to naprawdę się opłaca? Poniżej kilka argumentów "za" które być może przemówią do niezdecydowanych. 

 • Odzyskasz miejsce w szafie, co przełoży się pozytywnie na Twoje poranki. Przepełniona garderoba oznacza konieczność poświęcenia czasu na gorączkowe poszukiwania. 
 • Odzyskasz część wydanej kwoty, przy regularnej sprzedaży używanych ubrań możesz liczyć na dodatkowy zarobek. 
 • Zadbasz o planetę zgodnie z filozofią zero waste. Zamiast wyrzucać, sprawisz, że ktoś ponownie będzie cieszył się z Twoich ubrań
 • Po opróżnieniu przestrzeni poczujesz ulgę i zrobisz miejsce dla pozytywnej energii. 

Gdzie sprzedać ubrania? To tutaj jest Twoja grupa docelowa 

Gdzie sprzedać ubrania? Chociaż sprzedaż używanych ubrań może wydawać się banalnie prosta w rzeczywistości trzeba mieć strategię marketingową jak przy prowadzeniu dobrze prosperującej firmy. Jak zaoszczędzić czas i zakończyć sprzedaż z sukcesem w postaci dodatkowej gotówki? 

 • Wybierz dedykowane aplikacje, które specjalizują się w sprzedaży używanych ubrań: Vinted, Less, Zalando Pre-owned, Facebook Marketplace, Szafa.pl, Allegro. 
 • Zrób realistyczne zdjęcia, pokaż ewentualne mankamenty.
 • Zadbaj o dokładny opis, podaj w centymetrach długość rękawów i nogawek. W ten sposób unikniesz odpowiadania na niekończące się pytania od potencjalnych kupców.
 • Przeczytaj warunki sprzedaży - sprawdź, czy towar można zwrócić, czy aplikacja zakłada możliwość odbioru osobistego, ile należy doliczyć za ewentualną przesyłkę. 

Wiemy już, gdzie sprzedać ubrania w internecie, a co z opcją stacjonarną? Na czym polega skup odzieży używanej w punktach z tanią odzieżą? Sprawdźmy.

Zobacz wideo Sposoby na pogniecione ubrania

Skup odzieży używanej - jak działają ciucholandy i komisy 

Duże sieci taniej odzieży nie będą raczej zainteresowane skupem kilku sztuk, ale w małych punktach można liczyć na indywidualne podejście. Być może ktoś w Twoim otoczeniu prowadzi mini butik z odzieżą z drugiej ręki i będzie zainteresowany kupnem. Komis działa na zasadzie przechowania do momentu sprzedaży, co oznacza, że pieniądze za ubrania otrzymamy, dopiero gdy znajdzie się kupiec. Tego typu miejsca naliczają też swoją marżę i wymagają dokładnego opisu przekazanych rzeczy. 

Gdzie oddać ubrania - kto może potrzebować Twojej pomocy? 

Czasami z różnych powodów nie chcemy sprzedawać ubrań, ale po prostu przekazać komuś, kto ich potrzebuje. Gdzie oddać używane części garderoby oraz domowe tekstylia? 

 • W dużych sklepach powierzchniowych można znaleźć punkty ubrań dla uchodźców
 • Ubrania można przekazać też do domu dziecka, a używane koce do schroniska dla zwierząt
 • Używaną odzież przyjmą też organizacje, na polskich osiedlach już niemal na każdym kroku można znaleźć dedykowane kontenery. 

Pamiętajmy, aby odzież była czysta i w miarę nie zniszczona, do kontenerów dla potrzebujących nie wrzucamy ubrań, które nie nadają się już do noszenia.  

Zobacz też: Jak wyczyścić przypalone żelazko? To niezawodny sposób, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze

Więcej o: