Złota zasada dobrze zorganizowanej szafy mówi o tym, że jeśli jakaś część garderoby leży nieużywana przez rok, to już raczej się to nie zmieni i warto się jej pozbyć. Zastanawiasz się, gdzie można sprzedać używane ubrania i czy to naprawdę się opłaca? Poniżej kilka argumentów "za" które być może przemówią do niezdecydowanych.
Gdzie sprzedać ubrania? Chociaż sprzedaż używanych ubrań może wydawać się banalnie prosta w rzeczywistości trzeba mieć strategię marketingową jak przy prowadzeniu dobrze prosperującej firmy. Jak zaoszczędzić czas i zakończyć sprzedaż z sukcesem w postaci dodatkowej gotówki?
Wiemy już, gdzie sprzedać ubrania w internecie, a co z opcją stacjonarną? Na czym polega skup odzieży używanej w punktach z tanią odzieżą? Sprawdźmy.
Duże sieci taniej odzieży nie będą raczej zainteresowane skupem kilku sztuk, ale w małych punktach można liczyć na indywidualne podejście. Być może ktoś w Twoim otoczeniu prowadzi mini butik z odzieżą z drugiej ręki i będzie zainteresowany kupnem. Komis działa na zasadzie przechowania do momentu sprzedaży, co oznacza, że pieniądze za ubrania otrzymamy, dopiero gdy znajdzie się kupiec. Tego typu miejsca naliczają też swoją marżę i wymagają dokładnego opisu przekazanych rzeczy.
Czasami z różnych powodów nie chcemy sprzedawać ubrań, ale po prostu przekazać komuś, kto ich potrzebuje. Gdzie oddać używane części garderoby oraz domowe tekstylia?
Pamiętajmy, aby odzież była czysta i w miarę nie zniszczona, do kontenerów dla potrzebujących nie wrzucamy ubrań, które nie nadają się już do noszenia.
Zobacz też: Jak wyczyścić przypalone żelazko? To niezawodny sposób, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze