Skuteczne domowy sposoby na suche i popękane pięty. Osiągniesz efekt jak z salonu

Skuteczne domowy sposoby na suche i popękane pięty. Ten problem dotyka naprawdę wiele osób. Do powstawania tego kłopotu przyczynia się wiele czynników jak temperatura czy źle dobrane obuwie. Mamy jednak sposoby, które pomogą uporać się z problemem. Dowiedz się, co warto zrobić, aby mieć gładkie pięty.

Suche i zrogowaciałe pięty potrafią być prawdziwym utrapieniem. Problem pojawia się z różnych powodów, jednak niezależnie od nich, mamy na to genialne domowe sposoby. Wystarczy tylko kilka składników, a twoje pięty będą gładkie, jak jeszcze nigdy.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo 7 częstych błędów, które niszczą skórę

Co zrobić, kiedy pojawi się problem suchych pięt? Sięgnij po sodę oczyszczoną

Jednym ze świetnych domowych sposobów na poradzenie sobie z problemem suchych pięt jest ich moczenie. Jednak sama woda nie będzie dobrym pomysłem. Warto do niej dodać sodę oczyszczoną. Dzięki temu składnikowi, szybko pozbędziesz się problemu. Wymieszaj dokładnie dwie łyżki sody oczyszczonej z gorącą wodą. Następnie namocz w miksturze stopy i trzymaj je tam przez 15 minut. W kolejnym kroku zetrzyj wysuszoną skórę i nałóż krem nawilżający. Jeśli sposób nie daje efektów, skonsultuj problem z lekarzem, ponieważ może to być także objaw chorobowy.

Możesz także użyć maści z witaminą A. Dzięki niej problem powinien zniknąć

Jeśli wolisz wypróbować inny sposób, koniecznie sięgnij po maść z witaminą A. Pomoże ci ona utrzymać gładkie i odpowiednio nawilżone pięty. Skóra nie powinna już pękać i sprawiać kłopotów. Nakładaj specyfik przed snem, a rano ciesz się efektami. Co więcej, maść z witaminą A jest naprawdę tania. Nie kosztuje ona więcej niż 10 zł. Ponadto znajdziesz ją w każdej aptece. Pamiętaj jednak, że użycie takiej maści, jak i problem zrogowaciałych pięt warto również skonsultować z dermatologiem. Jeśli problem nie znika, a podstawowe sposoby nie działają, stopy powinien koniecznie obejrzeć lekarz.

Więcej o: