Jak nawilżyć skórę głowy? Nie musisz iść do apteki. Pomoc znajdziesz w swojej lodówce

Mało kto myśli o specjalnej pielęgnacji skóry głowy, a jest ona szczególnie ważna. Jej stan przekłada się na kondycję włosów, a przesuszona skóra może być przyczyną wielu problemów. Zapobiegaj im, zanim się pojawią. Przedstawiamy domowe sposoby na nawilżenie skóry głowy.

Jest wiele przyczyn przesuszonej skóry głowy. Ma na to wpływ niewłaściwa pielęgnacja, niedobór witamin, a nawet pogoda. Często zapominamy, że nie wystarczy samo mycie szamponem, by pozbyć się problemu. Sprawdź, jak dbać o skórę głowy.

Zobacz wideo Jak sobie radzić z zimowym łupieżem? O czym trzeba pamiętać? [#HomeBeauty]

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sucha skóra głowy. Objawy i dyskomfort

Objawy suchej skóry na głowie nie są przyjemne. Zaczerwienienie, świąd, pieczenie i uczucie dyskomfortu to tylko kilka konsekwencji złej pielęgnacji. Naskórek zaczyna się złuszczać i można zaobserwować białe płatki na głowie. Nie jest to jeszcze łupież, ale zwiększa się ryzyko jego występowania. Dodatkowo przesuszona skóra wpływa na jakość włosów. Są rzadkie i łamliwe. Pamiętaj, że jeśli objawy będą się nasilać, warto skonsultować się z lekarzem lub trychologiem.

Problem przesuszonej skóry głowy. Jak temu zaradzić?

Sucha skóra to częsty efekt niedoboru witamin. Dieta uboga w minerały i nienasycone kwasy tłuszczowe może być przyczyną problemu, dlatego warto temu zapobiec. Zastosuj dodatkową suplementację witamin, przede wszystkim A i E. Przyda się to także w momencie obniżonej odporności organizmu. Potrzebne witaminy znajdziesz w owocach, warzywach, orzechach, rybach i olejach roślinnych. Nie zapominaj także o częstym piciu wody.

Jak nawilżyć skórę głowy? Domowe sposoby na pielęgnacje

Jeśli problem nie jest uciążliwy i nie doskwiera świąd ani pieczenie, nie trzeba iść od razu do specjalisty. Można nawilżyć skórę głowy domowymi sposobami. Jednym z nich jest jogurtowa maska. Wymieszaj dwie łyżki jogurtu naturalnego ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny. Nałóż mieszankę na głowę, wmasuj w skórę i odczekaj 15 minut. Po tym czasie umyj głowę delikatnym szamponem, a skóra będzie oczyszczona. Doskonale sprawdzi się również ocet jabłkowy. Przywróci odpowiednie pH skórze i przy okazji pomoże w walce z łupieżem. Wymieszaj ocet z wodą w proporcji 1:1 i wmasuj w głowę. Spłucz preparat po kilku minutach. Taki zabieg możesz stosować co trzy dni. 

Więcej o: