Przesunęli dwunastotonowy most. Zobacz wideo dokumentujące niezwykły wyczyn inżynieryjny!

Przesunęli dwunastotonowy most, to niesamowite! Niedawno opublikowano nagranie w serwisie YouTube, na którym widać prawdziwe osiągnięcie inżynieryjne. Ogromny i ciężki most, jest przesuwany w odpowiednie miejsce na autostradzie. Zobacz, jak niesamowicie to wygląda.

Niedawno na portalu YouTube opublikowano poklatkowy filmik, na którym widać niesamowite osiągnięcie inżynierów. Ogromny most zostaje krok po kroku przesunięty w docelowe miejsce. Wiele osób spędziło prawie dwie doby, aby tego dokonać. Zobacz, jak im poszło. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wysadzenie mostu przez ukraińskich wojskowych w pobliżu rosyjskiej kolumny

Zobacz prawdziwe osiągnięcie inżynieryjne. Dwunastotonowy most został przesunięty 

Niedawno w serwisie YouTube opublikowano film, na którym można podziwiać, jak dwunastotonowy most jest przesuwany w docelowe miejsce na autostradzie. Wszystko było przeprowadzone w Anglii na autostradzie M42 w Warwickshire. W przedsięwzięciu wzięło udział aż 450 osób, a cała operacja trwała 40 godzin. Most przesuwał się z prędkością około 5 metrów na godzinę. Inżynierowie zdecydowali się wybudować most na lądzie, a następnie wykonać konstrukcję, która pozwoli przenieść go w docelowe miejsce. Dzięki temu było wbrew pozorom znacznie łatwiej. Sama budowa mostu była niesamowita i trwała aż 6 miesięcy. Mechanizm, który przeniósł most, przypominał te, które wykorzystywano w czasach starożytnych.

 

Zaplanowano zamknięcie autostrady na czas przenoszenia mostu. Była wyłączona aż 10 dni

Na czas przenosin mostu wyłączono część autostrady. Zamknięty był odcinek pomiędzy skrzyżowaniami J9 i J10. Odcinek był wyłączony przez łącznie 10 dni i został ponownie otwarty 3 stycznia. Jednak wszystko szczęśliwie się udało, a nowy most nazwano Marston Box Bridge. Będzie on odpowiadać za szybką kolej w kierunku Birmingham i Londynu.

Więcej o: