Lubisz jeść azjatyckie potrawy, ale słabo radzisz sobie z pałeczkami? Podpowiemy ci pewien trik

Lubisz jeść azjatyckie potrawy, ale słabo radzisz sobie z pałeczkami? Wbrew pozorom to dość częsty problem wśród Europejczyków. Większość dań jemy od najmłodszych dań widelcem lub łyżką, więc ciężko jest się przestawić. Podpowiemy ci jak trzymać pałeczki, aby było ci wygodnie.

Azjatyckie potrawy najlepiej smakują, kiedy są jedzone przy pomocy pałeczek. Jednak wiele osób nie wie, jak ja utrzymać tak, aby było wygodnie. Podpowiemy ci, co może pomóc w trzymaniu pałeczek, aby nie sprawiały ci one problemu. Dowiedz się, jak powinno to wyglądać

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Filmowy makaron azjatycki

Jak trzymać pałeczki? Podpowiemy ci jak zrobić to tak, aby było ci wygodnie

Wiele osób uwielbia azjatycką kuchnię, jednak słabo radzą sobie one z pałeczkami. Patyczki często plączą się w palcach i ciężko się nimi je. Mamy jednak trik, który pomoże ci je utrzymać. Będzie ci naprawdę wygodnie. Możesz użyć plastikowej lub gumowej rurki. Włóż do niej pałeczki, a następnie złóż na pół i gotowe. Dzięki temu pałeczki nie będą wypadać, a w dodatku powinno być ci znacznie wygodniej. W niektórych sklepach możesz znaleźć nawet specjalną nakładkę na pałeczki, dzięki której będzie ci łatwiej je utrzymać, a w dodatku pięknie ozdobią patyczki.

Możesz także użyć gumki recepturki! Trik jest naprawdę prosty

Jeśli nie masz rurki, ale posiadasz w domu gumki recepturki, to również nadadzą się one, aby pomóc ci jeść pałeczkami. Wystarczy obwiązać patyczki i chwycić je tak jak długopis. Dzięki gumce, pałeczki nie będą się plątać i wypadać ci z rąk. W dodatku łatwiej będzie ci utrzymać makaron lub inne składniki potrawy.

Jeśli jesteś w azjatyckiej restauracji, to również możesz sobie pomóc. Wystarczy sięgnąć po serwetkę

W restauracji również możesz sobie pomóc. Wystarczy zwykła serwetka. To bardzo popularny trik, więc możesz być spokojny/a, nikt nie będzie na ciebie dziwnie patrzeć. Wystarczy zwinąć serwetkę w rulon i włożyć do niej po obu stronach pałeczki. Zadziała to podobnie do poprzednich sposobów. Dzięki temu jedzenie pałeczkami będzie znacznie bardziej wygodne. 

Więcej o: