Nałóż to na kuchenkę, a będzie błyszczeć jak nowa! Banalny sposób na tłuszcz i przypalenia

Kuchenka gazowa jest cięższa do wyczyszczenia niż płyta indukcyjna. Jest to spowodowane tym, że kuchenka gazowa ma więcej trudno dostępnych miejsc a samo ich przetarcie nie wystarczy. Czym ją czyścić, żeby czynność ta była nie tylko skuteczna ale też szybka?

Czyszczenie palników i kochanki gazowej jest jednym z tych czynności, które nie budzą wielkiego entuzjazmu u sprzątających. Dzieje się tak za sprawą, że dokładne wyczyszczenie palników gazowych jest związane z długim i ciężkim szorowaniem, które nie wpływa pozytywnie na stan naszych nerwów. Wiemy jednak jak uniknąć tej irytacji!

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ratunkiem w czyszczeniu produkt domowy! Wazelina na palniki

Wazelina potrafi rozpuszczać tłuszcz i brud, czyli to, co z reguły znajduje się na powierzchni kuchenki gazowej. W celu umycia kuchenki wazeliną potrzebna nam będzie szmatka z mikrofibry albo bawełny. Nakładamy na nią odrobinę wazeliny, a następnie solidnie przecieramy powierzchnię urządzenia. Jeśli natrafimy na duże lub uporczywe zabrudzenia, należy je posmarować wazeliną i zostawić na co najmniej kilka minut. Do tego typu zabrudzeń konieczne będzie użycie czyścika z wełny stalowej, który jest dostępny w wielu supermarketach. Wazelina pomoże nawet w czyszczeniu szyby piekarnika dzięki swojemu silnemu działaniu zmiękczającemu. Nakładamy wazelinę na poplamioną tłuszczem szybę piekarnika i czekamy kilkanaście minut. Potem usuwamy ją delikatną szmatką lub ręcznikiem papierowym.

Jak poradzić sobie z brudnymi palnikami? Sposób za grosze

Palniki można wyczyścić z pomocą kilku produktów, a mianowicie: octu, wody i dużego garnka. Do garnka wlewamy trzy szklanki octu i szklankę wody. Roztwór podgrzewamy aż do momentu, kiedy zacznie wrzeć, po czym zdejmujemy go z ognia. Ostrożnie osuszamy palniki i umieszczamy je w garnku zawierającym naszą mieszaninę, gdzie pozostaną, aż do momentu ostygnięcia roztworu. Ostatni etap nie należy do najprzyjemniejszych, jest nim bowiem szorowanie. Można do niego użyć sklepowego drapaka, jak i własnoręcznie przygotowanej kulki z folii aluminiowej. Pocieramy nimi we wszystkich miejscach, które wciąż mają jeszcze jakiekolwiek zabrudzenia. Kiedy już je wyczyścimy, należy je opłukać pod bieżącą wodą, wytrzeć i odłożyć na swoje miejsce.

Więcej o: