Te mosty wyglądają jak z baśni i przypominają rzymskie akwedukty. Znajdują się w polskiej wsi

Te mosty wyglądają jak z baśni. Zachwycające dzieła architektury znajdują się w polskiej wsi. Ściągają turystów z całego kraju, ale również spoza granic. Ich wygląd przywodzi na myśl filmy fantastyczne i baśnie. Zobacz, jak wyglądają i gdzie dokładnie znajdują się mosty.

Piękna, a zarazem bajkowe mosty można znaleźć w jednej z polskich wsi. Swoim wyglądem przyciągają turystów z całego kraju, a nawet i spoza jego granic. Wiele osób już je zna, choć warto jednak dowiedzieć się o nich nieco więcej. Zobacz, gdzie dokładnie znajdują się te niesamowite dzieła architektury. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Były niemal doszczętnie zniszczone, ale mają nowe życie

Mosty w Stańczykach to prawdziwe dzieło architektury. Przypominają rzymskie akwedukty

Mosty w Stańczykach wyglądają bajkowo. Na pierwszy rzut oka przypominają rzymskie akwedukty. Znajdują się one w Puszczy Rominckiej, we wsi Stańczyki. Zostały zaprojektowane w 1905 roku, przez włoskich architektów. Jednak budowa obydwu mostów zajęła kilkanaście lat. Duży wpływ na wydłużenie tego czasu miała I wojna światowa. Były to mosty kolejowe, które łączyły ze sobą wsie Gołdap i Żytkiejmy. Torów już o dawna jednak nie ma. Mimo to mosty przyciągają wielu turystów, ze względu na swój bajkowy wygląd. 

Miejsce przyciąga wielu turystów. Wzbudzają zachwyt wśród Polaków 

Mosty we wsi Stańczyki mierzą ponad 200 metrów długości. Natomiast jeśli chodzi o wysokość, wynosi ona 40 metrów. Niedaleko mostów, nad brzegiem rzeki wybudowano wiatę, która świetnie sprawdza się jako miejsce na ogniska, czy nawet biwaki. Niedaleko znajduje się również taras widokowy. Wiele osób zachwyca się dziełem architektury. Jak można przeczytać na portalu atrakcje.mazury.pl w komentarzach, internauci uważają mosty w Stańczykach za kultowe miejsce, które powinien odwiedzić każdy, kto przebywa na Mazurach. 

 
Więcej o: