Modne kolory ścian 2023 - kolorowa prognoza. Aktualne koło modnych barw może Cię zaskoczyć

Modne kolory ścian 2023 nie są dziełem przypadku, tylko wnikliwej analizy. Chcesz poznać trendy na ten rok? Sprawdź z nami przegląd aktualnej palety i wybierz coś, co zagra w Twoim wnętrzu.

Modne kolory ścian 2023 - jak powstają? 

Co roku nad paletą kolorów, które będą dominowały w danym sezonie pracują najlepsi specjaliści wszystkich wiodących marek i następnie publikują swoje prognozy. Spośród wybranych propozycji wybierają jedną barwę, która wraz z odcieniami zostaje okrzyknięta najlepszym kolorem w danym okresie. Kluczowa barwa to nie tylko wnętrza, ale też sztuka, moda oraz projekty technologiczne. A jak będą wyglądały modne kolory ścian 2023? Sprawdzamy.

Sypialnia boho. Sypialnia - pomysły na aranżację dla całej rodziny. Co będzie hitem tego sezonu?

Kolor ścian 2023 - blisko natury 

Wszystkie tegoroczne propozycje odwołują się do naturalnych barw, które występują w naturze. Kolor ścian 2023 ma odpowiadać na nasze potrzeby: pobudzać lub koić zmysły. Co musisz wiedzieć na temat tegorocznej palety? Aktualne koło modnych barw może Cię zaskoczyć. 

Zobacz wideo Las w słoiku, czyli wnętrzarski hit sezonu. Z tym mykiem bez problemu zrobisz go w domu

Modne kolory wnętrz 2023 - przegląd 

Oprócz bezpiecznego beżu i złamanej bieli modne kolory wnętrz 2023 nie muszą być stonowane. W tegorocznej palecie znajdziemy róże, fiolety, odważne granaty i kilka wariantów żółtego, ale w zgaszonej wersji. Malownicze inspiracje z Instagrama prezentujemy poniżej. Sprawdź, jak kolor może odmienić Twoje wnętrze

Modne kolory ścian 2023 - salon i sypialnia. Magenta kolorem roku 

Spośród wszystkich barw tegorocznym zwycięzcą została magenta. Wbrew pozorom ta mocna propozycja sprawdzi się w salonie. To idealne tło dla wyjątkowych mebli i dzieł sztuki. Ciemnoróżowe ściany pokochają zarówno miłośnicy artystycznych wnętrz, jak i wyznawcy lat 60. 

Modne kolory ścian 2023 - salon i sypialnia:

 
 
 

Trendy wnętrzarskie 2023 - żółta kuchnia 

Żółty triumfalnie powraca nie tylko na salony, ale przede wszystkim do kuchni. Ten ciepły kolor to klasyczna propozycja z dawnych lat, która odwzorowuje domowe ciepło i zwyczajnie poprawia humor. Sprawdź, co podpowiadają trendy wnętrzarskie 2023:

 
 
 
 

ściana tv Ściana w salonie z telewizorem - 5 pomysłów na domowe centrum dowodzenia

Modne kolory ścian 2023 - morska sypialnia 

Ciemny kolor fal to idealne tło do wypoczynku. Modne kolory ścian 2023 oprócz optymistycznych barw mają też swoje mroczne oblicze. Jak zaaranżować ciemne ściany, aby sypialnia stała się kojącym i przytulnym wnętrzem? Oto kilka propozycji:

 
 
 

Zobacz też: Kwiaty oczyszczające powietrze. Chcesz poprawić jakość życia? Oto lista 5 roślin, które sprawią, że złapiesz oddech

Więcej o: