Osad z kamienia na słuchawce prysznicowej? Prosty sposób by lśniła jak gwiazdy na czerwonym dywanie

Zastanawiasz się jak odkamienić słuchawkę prysznicową? Okazuje się, że to naprawdę proste zadanie. Nie wymaga ani szorowania, ani stosowania silnej chemii. Ponadto da się to zrobić bez konieczności rozkręcania słuchawki prysznica. Jak więc usunąć osad wapienny oraz inne nieczystości?

Kamień na słuchawce prysznicowej jest często pojawiającym się problemem. Twarda woda jest jednym z czynników, które wpływają na powstawanie tego osadu. Jest on nie tylko nieestetyczny, ale też wpływa na funkcjonalność i ciśnienie wody w naszej armaturze. Prosty i skuteczne sposoby na pozbycie się kamienia z końcówki prysznica? To możliwe!

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak odkamienić słuchawkę prysznicową? Sprawdzone sposoby

Słuchawkę prysznicową należy regularnie czyścić. Podobnie jak na innych urządzeniach w łazience, dość szybko pojawia się na niej nie tylko kamień, ale i pleśń. Wiele osób jednak zapomina o tej czynności, czego efektem są niedrożne otwory w słuchawce i słabe ciśnienie wody. Wizja regularnego odkręcania słuchawki nie jest specjalnie zachęcająca. Na szczęście istnieje skuteczny sposób na wyczyszczenie końcówki prysznica bez konieczności rozkręcania jej. Co więcej, nie będą też potrzebne silne detergenty. Większość osób i tak posiada te składniki w swoim domu. Wszystko, czego potrzebujemy to worek foliowy, ocet i woda utleniona lub soda oczyszczona. Ocet szybko usunie kamień ze słuchawki prysznicowej, a soda lub woda utleniona rozprawi się z pleśnią na jej gumowych wylotach wody.

Kobieta w makijażuTikTok znowu zaskakuje! Wymienia róż do policzków na inny produkt

Jak odkamienić słuchawkę prysznicową octem? To proste

Wystarczy przygotować roztwór z wody i octu w proporcji 1:1. Ocet świetnie się sprawdzi jako odkamieniacz do słuchawki prysznicowej. Przygotowany roztwór przelewamy do woreczka i zanurzamy w nim słuchawkę. Następnie musimy szczelnie zawiązać woreczek i pozostawić na kilka godzin. Potem za pomocą szczoteczki do zębów musimy dokładnie wyczyścić każdy element. Jeśli okaże się to niewystarczające i dziurki wciąż będą zatkane, możemy je przetkać wykałaczką, bądź czyścikiem do aparatu ortodontycznego. Jeśli jednak zauważyliśmy pojawiającą się pleśń na słuchawce prysznicowej, możemy sięgnąć po sodę oczyszczoną lub wodę utlenioną. Pozbędziemy się pleśni z pomocą pasty z sody oczyszczonej i odrobiny wody. Z trudniejszymi do usunięcia osadami poradzi sobie woda utleniona. Nasączoną nią ściereczką przetrzyj powierzchnię słuchawki, a pleśń z gumeczek zniknie.

Jak usunąć grzyb ze ściany?Jak usunąć grzyb ze ściany? Wystarczy produkt z apteki za 10 zł

Więcej o: