Gdzie za granicą spędzić z ukochanymi Walentynki? Najbardziej romantyczne stolice w Europie

Walentynki już za rogiem i wiele osób zastanawia się, dokąd warto pojechać, by spędzić romantyczny weekend we dwoje. Paryż wcale nie jest na szczycie tej listy! Jeśli nie miasto świateł, które europejskie stolice są najbardziej romantycznymi? Jakie są walentynkowe hity turystyczne?

Jeśli myślimy o romantycznych miejscach, często jako pierwszy przychodzi nam do głowy Paryż. Stolica Francji przez cały rok cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów. W okresie walentynek zdobywa jeszcze większą popularność. Jednak nie tylko Paryż nadaje się na romantyczny wypad. Firma Catamaran Charter Croatia przygotowała listę 10 stolic europejskich, które rozkochają w sobie pary. Swoje zestawienie przygotowali opierając się na opiniach ze strony Tripadvisor.com

Zobacz wideo "Nie polecę, nie warto", czyli jak oszczędzić na wakacjach. Bronek radzi w "Co tak drogo"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zwycięzca w rankingu. Romantyczna Portugalia

Pierwsze miejsce na liście romantycznych stolic Europy zajęła Lizbona. Stolica Portugalii wysunęła się na prowadzenie, z aż 588 romantycznymi restauracjami i 152 romantycznymi hotelami, mając najwyższy wskaźnik na mieszkańca spośród wszystkich państw europejskich. Wcale to jednak nie oznacza, że cały pobyt trzeba spędzić w lokalach czy hotelach. Nie brak jej innych miejsc i atrakcji jak na przykład zachód słońca nad oceanem. Przepiękne widoki roztaczają też się z dzielnicy Belem, centrum miasta czy na Ribeira das Naus.

 

Drugie i trzecie miejsce. Monako i Francja

Drugie miejsce przypadło Monako. Choć jest to mała stolica, może się pochwalić dużą liczbą romantycznych lokali i noclegów. Jest to chętnie odwiedzanie miejsce przez turystów zwiedzających Lazurowe Wybrzeże. Wśród głównych atrakcji znajdują się tutaj: Pałac Książęcy, stare miasto, japońskie ogrody i plaża Lavrotto.

 

Ostatni na podium znajduje się wcześniej omówiony Paryż, czy jak często jest nazywany "miasto miłości". Można się tu wybrać na romantyczną kolację, przepłynąć się nocą po Sekwanie czy po prostu pójść na spacer w okolicy wieży Eiffla. Jednak im bliżej do 14 lutego, tym więcej może tu być zakochanych turystów.

 

Co jeszcze na liście? Pełen ranking

  1. Lizbona, Portugalia
  2. Monako, Monako
  3. Paryż, Francja
  4. San Marino, San Marino
  5. Rzym, Włochy
  6. Andora, Andora
  7. Amsterdam, Holandia
  8. Ateny, Grecja
  9. Praga, Republika Czeska
  10. Reykjavik, Islandia
Więcej o: