Jak wyczyścić płaszcz, aby go nie zniszczyć? Płaszcz z alpaki będzie jak nowy

Płaszcz wełniany z alpaki to nie lada wyzwanie do wyczyszczenia. Odzież wierzchnia zazwyczaj stanowi problem, jeśli chodzi o pranie. Kurtki puchowe potrafią się zdeformować, natomiast płaszcze z wełny często się filcują. Znamy jednak sposoby, które pomogą ci dobrze wyczyścić twoje ubrania.

Płaszcze i kurtki są zwykle zrobione z materiałów, które nie należą do najprostszych, jeśli chodzi o ich czyszczenie. Tego typu odzież często się odkształca i niszczy w czasie typowego prania. Podpowiemy ci więc, w jaki sposób przygotować tego typu materiały do czyszczenia, aby wyglądały jak nowe. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Klasyczny look z długim trenczem

Jak prać kurtkę puchową? Wykorzystaj piłeczki do tenisa

Jeśli masz kurtkę puchową, to wiesz pewnie, że jednym z największych problemów w trakcie prania, jest jej deformacja. Filc pod wpływem wody i obrotów zwija się w kulki, które nie wracają już później to pierwotnego kształtu. Jeśli chcesz temu zapobiec, wystarczy, że sięgniesz po piłeczki tenisowe. Choć może się to wydawać dziwne, to jednak naprawdę działa. Kiedy włożysz kurtkę do pralki, dołóż do niej cztery czyste piłki tenisowe. Dzięki nim puch w środku kurtki będzie się rozbijać, co zapobiegnie deformacji. Pamiętaj także o odpowiednim ułożeniu kurtki w trakcie suszenia. Połóż ją z dala od źródeł ciepła i na płaskiej powierzchni. To również zapobiegnie deformacji kurtki. 

Płaszcz: alpaka to wybredny materiał. Zapamiętaj te kilka zasad, zanim ją upierzesz

Czyszczenie płaszcza z alpaki również nie należy do najprostszych. Materiał może ulec sfilcowaniu. Jednak jeśli zapamiętasz tych kilka prostych zasad, wszystko powinno pójść dobrze: 

  • Pamiętaj o metce od producenta: To podstawa, jednak wiele osób o niej zapomina. Na metce znajdziesz podstawowe informacje dotyczące prania, 
  • Warto użyć specjalnego woreczka na pranie: Tego typu materiał dobrze jest uprać w specjalnych woreczkach, 
  • Używaj odpowiedniego płynu: Najlepszy będzie ten do wełny lub kaszmiru, 
  • Temperatura nie może być wyższa niż 30°C: Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko skurczenia się płaszcza. 
Więcej o: