Angelonia. Ta ciekawa roślina może być ozdobą twojego ogrodu. Jak ją sadzić i o nią dbać?

Angelonia angustifolia to roślina, która w Polsce jest mało znana. Warto jednak o niej wiedzieć, ponieważ nie jest bardzo wymagająca, a może stanowić wspaniałą ozdobę ogrodu. Choć kwiat nie jest mrozoodporny, to warto rozważyć jego posadzenie w nadchodzącym ciepłym sezonie.

Nic w tym dziwnego, że wielu ogrodników chce, aby jego rośliny, jak najpiękniej ozdabiały ogród. Jeśli pragniesz, aby twoja ziemia była wyjątkowa, koniecznie rozważ angelonię. To rzadko spotykany kwiat, który wcale nie ma aż tak wielkich wymagań, a może stanowić wspaniałą ozdobę. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Najpiękniejsze kwiaty do ogrodu? Postaw na angelonię

Jeśli szukasz pięknych i wyjątkowych kwiatów do swojego ogrodu, koniecznie rozważ angelonię. Co prawda roślina nie jest mrozoodporna, więc na ten moment jeszcze nie warto jej sadzić, jednak kiedy tylko temperatury przekroczą kilkanaście stopni Celsjusza nocą, możesz śmiało się za to zabrać. Co ciekawe liście angelonii wydzielają zapach jabłek. Natomiast kolory kwiatów to na przykład fiolet, róż, czy biel.

 

Inspiracje na ogród to coś, czego szuka wiele osób. Angelonia może być odpowiedzią, ponieważ nie jest trudna w uprawie

Angelonia jest rośliną jednoroczną. Niestety nie jest ona mrozoodporna, dlatego, jeśli chcesz posadzić ją u siebie w ogrodzie, musisz jeszcze trochę poczekać. Choć roślina nie ma wielkich wymagań, to kilka rzeczy trzeba pamiętać: 

  • Podłoże: Musi być żyzne, przewiewne i próchnicze. Warto przekopać glebę z kompostem na początek, 
  • Nasłonecznienie: Miejsce, w którym posadzisz angelonie powinno być dobrze nasłonecznione, 
  • Wiatr: Pamiętaj, aby osłonić roślinę przed wiatrem, 
  • Podlewanie: Roślina potrzebuje stale wilgotnego podłoża, dlatego należy ją regularnie podlewać.

Angelonia: Zimowanie może być trudne. Roślina słabo znosi przymrozki

Angelonia źle znosi niższe temperatury. Z tego powodu ciężko mówić tu o jej zimowaniu. Jeśli posadzisz ją w doniczce, to możesz mieć nadzieje, że przetrwa do wiosny, jednak może nie być to możliwe. W ogrodach zimowych czy pomieszczeniu może być natomiast zbyt ciemno dla rośliny. Nie oznacza to jednak, że nie warto próbować, aczkolwiek szanse na to, że kwiat przetrwa, są niestety niewielkie.

Więcej o: