Łódzka atrakcja uznana za najlepszą na świecie. Niesamowite widoki zachwycą każdego

Niedawno pewna atrakcja turystyczna w Łodzi, została uznana za najlepszą na świecie. Konkurs wygrało orientarium. Turystów zachwyca niesamowity projekt oraz klimat, jaki panuje w tamtym miejscu. Koniecznie musisz zobaczyć, zapierające dech w piersiach łódzkie orientarium.

Łódzkie orientarium wygrało nagrodę i zostało uznane za najlepszą atrakcję turystyczną na świecie. Nie ma się co dziwić, ponieważ projekt zapiera dech w piersiach. Koniecznie musisz to zobaczyć, jeśli jednak nie masz możliwości odwiedzić zoo, pokażemy ci, co można tam zobaczyć. Może cię to zaskoczyć.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wakacje coraz bliżej. Czy ceny wyjazdów zagranicznych nas zaskoczą?

Zwierzęta w ZOO w Łodzi mają niesamowite wybiegi. Nic dziwnego, że miejsce zdobywa nagrody

2 lutego orientarium w Łodzi zdobyło nagrodę na gali International Property Awards w Londynie, w kategoriach Leisure Architecture oraz Public Service Architecture. Oznacza to, że projekt został uznany za najlepszy na świecie. Prace nad nim rozpoczęły się w 2018 roku. W 2022 natomiast turyści zostali po raz pierwszy wpuszczeni na obiekt. Już od początku, miejsce zachwycało wiele osób. W orientarium mieszka aż 35 gatunków zwierząt. Jednak to strefa oceaniczna najbardziej zachwyca turystów. 

 

Wizyta w ZOO jest naprawdę niezapomniana. Szczególnie strefa oceaniczna zachwyca

W orientarium żyje wiele gatunków zwierząt. Jednak wielu turystów przyciąga szczególnie strefa oceaniczna. W akwariach pływa aż 1300 ryb. Jednak nie tylko to jest intrygujące. To właśnie projekt szklanej kopuły przechodzącej pod wodą zachwyca turystów. Miejsce wygląda dosłownie jak z filmu. Ryby przepływające nad głową, zapierają dech w piersiach. Jednak nie tylko to jest ciekawe w łódzkim zoo. 

Do czego można wykorzystać VR? Okazuje się, że do zwiedzania zoo!

Nie tylko projekt orientarium wzbudza zachwyt wśród odwiedzających łódzkie zoo. Niedawno postawiono tam nową atrakcję. Technologia VR zagościła w zoo. Wystarczy usiąść na stanowisku i założyć gogle, a już po chwili będziesz mieć możliwość nurkowania w oceanie. Wirtualna rzeczywistość daje ogromne możliwości, o czym najwyraźniej wiedzą w łódzkim zoo. Jeśli chcesz odwiedzić ciekawe miejsce, to na pewno do nich należy.

 
Więcej o: