Ukryta funkcja trzepaczki, o której na pewno nie wiesz. Sprzątanie będzie łatwe jak nigdy

Czy wiesz, że niektóre przedmioty codziennego użytku posiadają ukryte funkcje? Jednym z nich jest trzepaczka kuchenna. To na pewno cię zaskoczy. Dzięki pewnemu użytkownikowi z TikToka sprzątanie będzie łatwe jak nigdy. Koniecznie dowiedz się więcej na ten temat.

Sprzątanie po gotowaniu czy pieczeniu nie zawsze jest proste. Wiele narzędzi kuchennych jest naprawdę trudna do umycia. Jednak dzięki tej ukrytej funkcji trzepaczki, będzie to prostsze niż kiedykolwiek. Koniecznie dowiedz się jak z niej skorzystać i zaoszczędzić czas. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Ukryta funkcja trzepaczki jest niezwykle pomocna. Koniecznie dowiedz się jak z niej korzystać

Użytkownik TikToka o nicku @thewhiskery pokazał pewien trik, dzięki któremu sprzątanie będzie błyskawiczne. Ukryta funkcja trzepaczki pozwoli na szybkie czyszczenie. Jeśli przekręcisz ją w sposób przedstawiony na filmiku, pręty złożą się w grupę i ich umycie będzie naprawdę proste. Co więcej, każda trzepaczka nadaje się, aby przeprowadzić ten trik. 

Trzepaczką możesz także odmierzyć mąkę. Wystarczy ją zanurzyć

Trzepaczka świetnie nadaje się także do odmierzania mąki. Wystarczy, że narzędzie zanurzysz w opakowaniu i delikatnie wyciągniesz. Następnie wystarczy tylko lekko stuknąć o krawędź miski, w której potrzebujesz mąki i gotowe. Szklanka czy inne miarki nie będą wcale potrzebne. 

Pamiętaj o odpowiedniej pracy trzepaczką. Pochylenie miski będzie bardziej efektywne

Ubijanie różnych substancji trzepaczką jest często żmudne i męczące. Istnieje jednak sposób, który znacznie ci to ułatwi. Wystarczy, że pochylisz lekko miskę i energicznie będziesz machać trzepaczką na boki. Masa, którą ubijesz, zgęstnieje błyskawicznie. Ten genialny trik zaoszczędzi ci wiele czasu, ale także energii. 

Więcej o: