Brudny dywan przestanie być problemem w kilka chwil. Rozsyp to, a będzie czysty jak nigdy

Piękne dywany do salonu to marzenie wielu osób. Niestety nawet najładniejsze egzemplarze, prędzej czy później ulegną zabrudzeniom. Mamy jednak sposób, dzięki któremu dywany będą czyste przynajmniej tak ja w dniu zakupu. Koniecznie dowiedz się, jak możesz osiągnąć taki efekt.

Dywany to wspaniałą dekoracją do domu. Niestety nawet te najpiękniejsze, potrafią się łatwo brudzić. Mamy jednak sposób, który pozwoli błyskawicznie i bez większego wysiłku pozbyć się tego problemu. Koniecznie dowiedz się, jak możesz wyczyścić dywan, używając zaledwie dwóch składników.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Trzy skuteczne, domowe myki na czyszczenie różnych plam na dywanach

Masz brudny dywan? Sięgnij po te dwa składniki

Jeśli dywan jest brudny, to warto przede wszystkim pamiętać, że czyszczenie na sucho często będzie lepszym rozwiązaniem. W zadaniu pomogą ci dwa składniki: mydło i skrobia ziemniaczana. Najpierw kostkę mydła zetrzyj na tarce. Następnie zmieszaj dokładnie ze skrobią ziemniaczaną (wystarczy pół kilograma). Rozsyp przygotowany proszek po materiale. Następnie szczotką dokładnie wczesz go we włókna dywanu. Po godzinie wystarczy tylko wszystko odkurzyć i gotowe. Plamy powinny zniknąć.

Cięższe plamy potraktuj octem. Pomoże w trudniejszych przypadkach

Jeśli problem jest większy, warto wypróbować metodę z octem. Wymieszaj pół litra wody z 250 mililitrami octu. Następnie dodaj dwie łyżki soli. Następnie szmatką lub gąbką wytrzyj energicznie wszystkie plamy. Kiedy skończysz, poczekaj, aż mikstura nałożona na dywan wyschnie, a następnie odkurz wszystko dokładnie. Uporczywe plamy powinny zniknąć.

Soda oczyszczona również może pomóc. Instrukcja jest banalna

Jeśli wolisz wypróbować sodę oczyszczoną, wystarczy, że obsypiesz nią obficie włókna dywanu. Następnie zostaw ją tak na kilka godzin. Możesz poczekać nawet całą noc. Po tym czasie po prostu odkurz dywan i ciesz się efektem. Plamy powinni zniknąć.

Więcej o: