Płaczący makijaż to nowy trend z TikToka. Zaczerwienione oczy i mokre policzki to nowy hit

Jeśli przeglądasz regularnie TikToka, to możliwe, że nie ominął się filmik z "płaczącego makijażu". To dość nietypowy "look" na który decyduje się coraz więcej osób. Podstawy makijażu nie są trudne. Co więcej, wiele osób powiedziałoby nawet, że jest to odmładzający makijaż.

Makijaże na TikToku to intrygująca kategoria filmików. Niektóre wyglądają naprawdę ciekawie. Inne nieco bardziej osobliwie. Ostatnio serca internautów podbija natomiast "płaczący makijaż". Zaczerwienione oczy i mokre policzki zbierają ogromną liczbę wyświetleń. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Najszybszy na świecie makijaż Sandry Kubickiej. "Wizażyści płaczą, gdy to widzą"

"Płaczący makijaż" podbija TikToka. Jeden film ma ponad 7.5 miliona wyświetleń

"Płaczący makijaż" stał się ostatnio hitem w aplikacji. Wiele osób zapragnęło nabrać smutnego, aczkolwiek uroczego wyglądu. Filmiki z tego trendu mają miliony odsłon. Najpopularniejszy nagrała tiktokerka @sarahnewsfx i zebrała ponad 7.5 miliona wyświetleń. Co ciekawe wykonanie takiego makijażu nie jest wcale trudne, a w dodatku nie zużywa zbyt wiele produktów.

Jak zrobić makijaż z TikToka? Taki "look" wcale nie jest trudny do wykonania

Taki makijaż nie jest wcale trudny do wykonania. Potrzebne będą jedynie: 

  • czerwona szminka,
  • czerwona kredka do oczu, 
  • olejek do ust,
  • tusz do rzęs, 
  • baza, którą zawsze robisz pod makijaż

Taki makijaż nie jest więc zbyt wymagający. Co więcej, instrukcja również nie jest zbyt trudna. 

Częsty płacz, czy makijaż? Niewiele osób będzie umiało w ogóle to odróżnić

Instrukcja wykonania takiego makijażu jest naprawdę prosta. Kiedy nałożysz bazę pod makijaż, wystarczy, że zaaplikujesz szminkę, w miejsca, gdzie zwykle pojawiają się zaczerwienienia, kiedy płaczesz. Tutorial znajdziesz na filmiku poniżej. Następnie rozetrzesz kosmetyk, tak aby, nie było smug. W kolejnym kroku nałóż na dolną powiekę czerwoną kredkę, a na rzęsy trochę tuszu. W ostatnim korku wystarczy na zaczerwienienia i usta nałożyć olejek i gotowe. Efekt jest zaskakujący.

Więcej o: