Kaplica Czaszek w Czermnej. Atrakcja turystyczna na Dolnym Śląsku stale przyciąga tłumy turystów

Kaplice Czaszek to intrygujące miejsca. Jedna z nich znajduje się na terenie Polski. W miejscowości Kudowa-Zdrój w dzielnicy Czeremna, stoi ten niesamowity zabytek. Non stop przyciąga on ogromne ilości turystów, zaciekawionych atrakcją. Koniecznie dowiedz się o tym więcej.

Kaplica Czaszek w Czeremnej to jedno z trzech takich miejsc w Europie. Intrygujący zabytek przyciąga stale spore ilości turystów. Atrakcja nie jest jednak darmowa. Jeśli ciekawi cię historia tego miejsca, ale też, jaki jest koszt zwiedzania. Chętnie odpowiemy na te pytania 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Tak wygląda kościół katolicki za 20 mln dolarów. "Proszę skasować to nagranie"

Kaplica Czaszek w Kudowie Czeremnej. Historia tego miejsca zaskakuje

Historia kaplicy sięga aż 1776 roku. To właśnie wtedy czeski ksiądz Wacław Tomaszek podczas spaceru nieopodal dzwonnicy w pobliżu kościoła w Kudowie-Zdroju odnalazł szczątki. Prawdopodobnie były to kości ludzkie ofiar epidemii, czy też wojen i bitew. Choć może się to wydawać dziwne, mężczyzna zdecydował się zebrać wszystkie szczątki i wybudować z nich kaplice. Stworzenie tego miejsca trwało aż 8 lat. Wszystkie kości były dokładnie myte i dezynfekowane, oczywiście na miarę ówczesnych możliwości. 

 

W kaplicy znajduje się aż 3000 ludzkich kości. Dziesięć razy więcej znajduje się pod podłogą

W kaplicy jest aż 3000 czaszek i kości. Jednak co ciekawe pod podłogą budynku znajduje się aż około 30 tysięcy ludzkich szczątków. Podziw może wzbudzać fakt, że wszystkie kości zostały zebrane ręcznie przez księdza i grabarza. Co roku w nocy z 14 na 15 sierpnia o północy odbywa się msza święta w intencji osób, których szczątki spoczywają w kaplicy

Jakie są ceny biletów? Nie trzeba się niczego obawiać, nie wydasz fortuny

Kaplicę Czaszek w Kudowie Czeremnej można odwiedzać cały rok. Miejsce jest otwarte od wtorku do niedzieli zwykle w okolicach godzin 9.00-17.00. Ceny biletów nie wzbudzają grozy:

  • Bilet normalny: Kosztuje 8 zł,
  • Bilet ulgowy: Kosztuje 4 zł,
  • Bilet dla emerytów i rencistów: Kosztuje 6 zł.

W kaplicy turyści proszeni są o stosowny strój i zachowanie szacunku w stosunku do szczątków. 

Więcej o: