Fazy Księżyca: Miłośnicy kosmosu mieli co oglądać. Planety stworzyły na niebie niezwykłe widowisko

Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran i Neptun to planety Układu Słonecznego. Niestety nie wszystkie jest się w stanie dostrzec gołym okiem. Jednak niedawno kilka ciał niebieskich stworzyło na niebie niesamowite widowisko. Miłośnicy kosmosu nie mogli tego przegapić.

Astronomia to niesamowita dziedzina nauki. Choć wiele wiadomo już o kosmosie, to tak naprawdę naukowcy wciąż nie wiedzą o nim wszystkiego. Jednak poza niezwykłymi tajemnicami, wszechświat raczy czasem Ziemię niezwykłymi naturalnymi widowiskami. Niedawno można było doświadczyć kolejnego z nich.

Zobacz wideo Miliardy dolarów, by wrócić na Księżyc. Po co nam Misja Artemis? [Next Station]

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Fazy Księżyca: 22 lutego 2023 to bardzo ważna data dla wszystkich miłośników kosmosu. 

22 lutego 2023 roku na niebie można było obserwować niesamowite widowisko. Trzy ciała niebieskie ustawiły się w jednej linii. Jowisz, Wenus i Księżyc były widoczne gołym okiem. W Warszawie zjawisko można było oglądać już od godziny 17.00. Jednak co ciekawe, to zaledwie wstęp do tego, co czeka na ciebie 1 marca. Tego dnia nastąpi mocne zbliżenie Jowisza i Wenus. Z perspektywy Ziemi, będzie wyglądać to tak, jakby planety miały się ze sobą za chwilę zetknąć. 

Wenus, planeta, na której temperatury są iście piekielne. Średnio panuje tam 475°C

Wenus to niezwykła planeta, na której jednak panują bardzo wysokie temperatury. Średnio na powierzchni jest 475°C. To również planeta, która jest kojarzona z płcią żeńską. Co także wydaje się interesujące, Wenus nie posiada ani jednego księżyca. To jedna z dwóch planet, dookoła których nie krążą żadne tego typu ciała niebieskie. Drugą taką planetą jest Merkury. On również nie posiada księżyców.

 

Jowisz, planeta, która jest największa w Układzie Słonecznym. Ile księżyców ma Jowisz?

Jowisz to największa planeta Układu Słonecznego. Co ciekawe posiada on aż 63 księżyce. To gazowy olbrzym, który od lat zachwyca astronomów. Można na nim zaobserwować burzę gazową, która nazywana jest Wielką Czerwoną Plamą. Wielkość tego zjawiska przekracza rozmiary Ziemi.

 
Więcej o: