Zaskakujące badania na temat milenialsów. Spora część kocha bardziej psa niż własną mamę

Milenialsi to ciekawe pokolenie. Według ostatnich badań okazało się, że wielu z nich zwierzaki traktuje jak członków rodziny, a nawet często kochają je mocniej niż własną mamę. Jednak to nie to odkrycie budzi najwięcej emocji. Ich podejście do czworonogów i dzieci budzi najwięcej kontrowersji.

Niedawne badania, których wyniki opublikowano na stronie consumeraffairs.com, pokazały, że milenialsi kochają zwierzęta w równym stopniu co rodzinę. Ponadto niektórzy z nich żywią do czworonogów nawet głębsze uczucia niż do swojego rodzeństwa czy mamy. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nie tylko ludzie potrzebują pomocy! W tym roku policjanci i strażnicy miejscy ratowali również zwierzęta

Milenialsi roczniki, które wliczają się w tę grupę? Jakie jest to pokolenie? 

Milenialsi lub inaczej pokolenie Y, to osoby, urodzone w latach 80. i 90. XX wieku. Daty jednak nie są ściśle określone. To pokolenie cechuje spora pewność siebie. Cenią sobie bardziej jakość życia i doświadczenie niż posiadanie. Co więcej, milenialsi mają niską odporność na krytykę i często przeceniają swoje umiejętności. Niedawno opublikowano także badania, które pokazały, że pokolenie Y ma również ciekawe podejście do zwierząt.

Badania na temat relacji milenialsów i zwierzą mogą wzbudzać kontrowersje. Pokolenie kocha pupili jak członków rodziny

Według badań milenialsi traktują zwierzęta domowe jak członków rodziny. Statystyki pokazały, że pokolenie Y aż w 57% kochają mocniej pupila niż rodzeństwo. Jednak to nie te dane mogą wzbudzić największą kontrowersję. Badanych zapytano również o miłość do matki lub chęć posiadania dzieci. Statystyki wyszły następująco: 

  • 50% badanych kocha bardziej zwierzę niż własną matkę, 
  • 41% osób kocha bardziej zwierzaka niż swojego ojca,
  • 81% respondentów przyznało, że kocha zwierzaka bardziej niż co najmniej jednego bliskiego członka rodziny,
  • 58% badanych wolałoby mieć pupila niż dziecko.

Pokolenie Z również brało udział w badaniu. W ich życiu zwierzaki również odgrywają ważną rolę

W badaniu opublikowanym przez consumeraffairs.com wzięło udział 1000 osób. Rozkład pod względem pokoleniowym wyglądał następująco: 

  • 44% osób należało do pokolenia Y,
  • 20% osób należało do pokolenia Z,
  • 20% osób należało do pokolenia X
  • 16% osób należało do pokolenia "baby boomers".

Oznacza to, że większość osób wśród kolejnych pokoleń coraz bardziej kocha zwierzęta. Trzeba przyznać, że wyniki tego badania wyglądają naprawdę interesująco.

Więcej o: