Spędził 14 lat na pisaniu książki. Po 11 latach stała się bestsellerem, a wszystko dzięki TikTokowi

Pisanie to pasja, której wiele osób poświęca lata życia, ale nie zawsze przekłada się to na sukces. Dużo zależy bowiem nie tylko od talentu, ale i szczęścia. Historia Lloyda Richardsa jest jednak dowodem na to, że nigdy nie należy tracić wiary. Tutaj z pomocą przyszła córka autora oraz TikTok.

Lloyd Devereux Richards to amerykański prawnik i ojciec trójki dzieci, który wolne chwile poświęca pisaniu. Jego pierwsza książka to powieść kryminalna "Stone Maidens", która została wydana pod koniec 2012 przez zależną od Amazon spółkę Thomas & Mercer. Tytuł nie zyskał niestety dużego zainteresowania. Zmieniło się to dopiero, gdy jedna z córek Lloyda, Marguerite, założyła profil na TikToku w celu promocji książki ojca.

Zobacz wideo Pierwsza autoryzowana biografia Jana Borysewicza. Wywiad z autorami książki "Mniej obcy"

Interesują cię nowinki popkulturowe? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Historia Lloyda stała się hitem Internetu. Rezultaty przerosły wszelkie oczekiwania

Marguerite zamieściła pierwsze nagranie na TikToku 8 lutego 2023. Nie spodziewała się wtedy dużego odzewu.

Mój tata spędził 14 lat, pisząc książkę. Pracował na pełny etat i na pierwszym miejscu zawsze stawiał dzieci, ale znajdował czas na swoją książkę. Jest bardzo szczęśliwy, pomimo tego, że nie sprzedało się wiele egzemplarzy. Chciałabym, żeby było ich więcej. On nawet nie wie, czym jest TikTok

- napisała w oryginalnym video. Na odpowiedź społeczności nie trzeba było długo czekać.

"Stone Maidens" trafia na pierwsze miejsce listy sprzedaży Amozon. Niedowierzanie i wzruszenie autora

Licznik wyświetleń szybko przekroczył kilka milionów, a deklaracje o zakupie książki przełożyły się na faktyczny wzrost sprzedaży. Gdy "Stone Maidens" oficjalnie zostało numerem jeden Amozon, Marguerite w końcu pokazała tacie swój projekt, który dotąd trzymała w sekrecie. Jego wzruszoną reakcję zamieściła także w kolejnym filmiku.

Jaką radę autor ma dla innych? Lloyd Richards inspiracją dla pisarzy

Niesamowitą historią Lloyda wkrótce zainteresowały się media i została ona opisana m.in. przez CNN. Filmik, który to wszystko zaczął ma obecnie ponad 10 mln polubień, 40 tys. komentarzy i prawie 50 mln wyświetleń. Sama książka natomiast ma 1840 ocen i średnią 4,6 gwiazdki na portalu Amazon. Tytuł utrzymuje się również w czołówce listy Amozon Charts (miejsce 2. w ubiegłym tygodniu). Marguerite kontynuuje prowadzenie profilu na TikToku, a w jednym z kolejnych nagrań spytała Lloyda o jego radę dla pisarzy.

Pisz, popraw i napisz jeszcze raz. I nigdy się nie poddawaj

- odpowiedział autor. Obserwujący dzielą się też własnymi doświadczeniami oraz gratulacjami w komentarzach.

Więcej o: