Co zrobić, żeby włosy się nie puszyły? Te metody sprawią, że pasma będą gładkie i lśniące

Puszące się włosy to uciążliwy problem, który może nasilać się zimą. Jak sobie radzić w takich sytuacjach? Warto wypróbować domowe zabiegi, takie jak olejowanie włosów na sucho czy laminacja włosów galaretka. Wyjaśniamy, jak je wykonać samodzielnie i jak wybrać olej do olejowania włosów.

Puszące się włosy są trudne do poskromienia, przez co fryzura wygląda mniej estetycznie. Kosmyki nie chcą się układać zgodnie z naszą wolą i stają się szorstkie w dotyku. Choć efekt ten mogą nasilać czynniki zewnętrzne takie jak pogoda, odpowiednia pielęgnacja pomoże nam ograniczyć ich wpływ.

Zobacz wideo Jak sobie radzić z zimowym łupieżem? O czym trzeba pamiętać? [#HomeBeauty]

Szukasz urodowych porad? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Laminacja włosów: galaretka. Jak wykonać zabieg w domu?

Laminacja włosów galaretką wygładza kosmyki, nadaje im blasku, a także chroni je przed uszkodzeniami. Aby wykonać zabieg, 1 łyżkę galaretki należy rozpuścić w miseczce z 1 łyżką ciepłej wody. Następnie do roztworu dodajemy 1 łyżkę ulubionej maski do włosów i dokładnie mieszamy, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Otrzymaną w ten sposób nową maskę nakładamy na oczyszczone wcześniej włosy, omijając skórę głowy. Na koniec włosy owijamy folią lub zakładamy czepek i odczekujemy około 40 minut. Po tym czasie spłukujemy wszystko wodą.

Co zrobić, żeby włosy się nie puszyły? Wybieramy olej do olejowania włosów

Olejowanie to zabieg, który sprawia, że włosy są bardziej sprężyste, elastyczne, odzyskują blask i zdrowy wygląd, a przy tym są chronione przed czynnikami zewnętrznymi. Wybór odpowiedniego oleju zależy od struktury naszych włosów. Do włosów niskoporowatych najlepiej sprawdzi się olej kokosowy, palmowy lub rycynowy. Osoby o włosach wysokoporowatych powinny sięgać po oleje z dużą ilością kwasów omega-3, czyli np. olej lniany, żurawinowy, olej z nasion malin czy truskawki. Do włosów średnioporowatych najlepiej sprawdzą się oleje jednonienasycone, półwnikające, takie jak np. oliwa z oliwek, olej ze słodkich migdałów lub olej sezamowy.

Olejowanie włosów na sucho czy na mokro? Różnice pomiędzy metodami

Podstawowe metody olejowania włosów to olejowanie na sucho i olejowanie na mokro. Olejowanie na sucho polega na nałożeniu podgrzanego wcześnie oleju na suche włosy, najlepiej jeden dzień po ich umyciu. Metoda ta pozwala dokładnie zobaczyć, na które pasma olej został już nałożony. Olejowanie na mokro zalecane jest dla osób, które stosują duże ilości kosmetyków do stylizacji fryzury. Wówczas włosy należy umyć delikatnym szamponem tuż przed zabiegiem, aby usunąć resztki preparatów.

Więcej o: