Używasz jej codziennie, a bakterii jest tam mnóstwo. Sprawdź, jak prawidłowo ją czyścić

Jak czyścić szczotkę do włosów? Sięgamy po nią kilka razy dziennie i pozostawiamy na niej włosy, łój oraz inne zanieczyszczenia. To wszystko sprawia, że łatwo mogą pojawić się na niej bakterie. Mamy jednak sposoby, które w mig pomogą ci uporać się z uporczywymi zabrudzeniami.

Czysta szczotka ma ogromny wpływ na kondycję naszych włosów. Podpowiadamy, jak prawidłowo ją wyczyścić, aby nie tworzyły się na niej bakterie. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Szczotka do włosów musi być czysta. Zanim ją umyjesz musisz zrobić kilka rzeczy

Zanim umyjesz szczotkę, warto zrobić kilka rzeczy. W końcu niektórych zanieczyszczeń możesz pozbyć się tylko przy pomocy własnej dłoni: 

  • Wyciągnij zalegające włosy. Podczas czesania, na szczotce często pozostają włosy. Pozbądź się ich koniecznie przed umyciem.
  • Sięgnij po grzebień lub szczoteczkę do zębów. Za pomocą grzebienia, lub szczoteczki usuń zalegający brud, którego nie jesteś w stanie pozbyć się bez użycia narzędzi. 

Szczotka do modelowania włosów. Jak można ją umyć?

Kiedy pozbędziesz się już włosów i drobniejszych zanieczyszczeń, pora na umycie szczotki. Sposób wcale nie jest trudny, ale wymaga zapoznania się z instrukcją: 

  1. Namocz szczotkę w roztworze. Weź miskę, w której zmieści się szczotka i wlej do niej wody. Następnie dodaj jedną lub dwie łyżeczki sody oczyszczonej i namocz narzędzie. Pamiętaj jednak, że jeśli masz drewnianą szczotkę, to należy zanurzyć jedynie włosie.
  2. Weź szczoteczkę do zębów. Przy pomocy szczoteczki do zębów usuń spomiędzy włosia trudniejsze zanieczyszczenia, woda z sodą powinna ci w tym bardzo pomóc.
  3. Wypłucz szczotkę. Po zabiegu warto wypłukać szczotkę chłodną wodą
  4. Dobrze wysusz szczotkę. Po wszystkim należy dobrze wysuszyć szczotkę. Możesz pozostawić ją gdzieś do wyschnięcia.

Skutki zbyt częstego mycia szczotki do włosów? Nie ma żadnych, warto robić to regularnie

Szczotka do włosów zbiera sporo zanieczyszczeń. Między innymi sebum, włosy czy martwy naskórek. Z tego powodu warto czyścić ją regularnie, nawet raz w tygodniu. Zanieczyszczenia, które się na niej zbierają, mogą skutecznie uszkodzić twoje włosy, dlatego koniecznie o tym pamiętaj.

Więcej o: