Żarty na Prima Aprilis? Szukasz inspiracji na dobry dowcip? Skorzystaj z podpowiedzi!

Żarty na Prima Aprilis muszą się udać, dlatego powinny być dobrze przemyślane. Pamiętajmy, że ich celem jest rozśmieszenia, a nie sprawianie przykrości. Z nami twoje prima aprilisowe żarty z pewnością zrobią furorę.

Żarty na Prima Aprilis, czyli czego lepiej nie robić?

Żarty na Prima Aprilis to temat, który wraca do roku. Czym zaskoczyć rodzinę i znajomych, by było wesoło, a jednocześnie by dowcip wyglądał prawdziwie? Trzeba przyznać, że nie jest to proste, bo tego dnia każdy jest mniej ufny i podejrzliwy. Wymaga więc sporo sprytu i planowania, by żart był udany. Ważne, by nie okazał się on przykry i zamiast do śmiechu, by nie doprowadził kogoś do łez, co niestety dość często się zdarza. Dlatego też jest mnóstwo osób, które nie lubią Prima Aprilis. Zawsze należy brać pod uwagę, że musi to być zabawne nie tylko dla nas, ale i dla osoby, która stanie się "ofiarą" naszego planu. Wszak chodzi o dobry nastrój, a nie o to, by sprawiać przykrość.

Skąd się wzięła tradycja na żart na Prima Aprilis?

Zdania co do pochodzenia tej tradycji, są podzielone. Według części teorii, święto pochodzi od rzymskiego zwyczaju Cerialii, który był obchodzony na cześć bogini Ceres. Kolejna teoria mówi, że zwyczaj pochodzi od święta, również rzymskiego, Veneralia, które łączone było ze świętami Fortuny Virlis i Cerialiami. Obchodzone ono było właśnie 1 kwietnia, a robione były - tak, jak teraz - różne żarty.

Dobry żart na Prima Aprilis dla chłopaka? Oto kilka pomysłów!

Wiele dziewczyn w dniu 1 kwietnia zastanawia się, jaki jest dobry żart na Prima Aprilis dla chłopaka. Jeśli on lubi gotować, można np. poprosić go o jajecznicę na śniadanie, a do jajek w wytłaczance, włożyć jajka ugotowane na twardo. Jak będzie je chciał rozbić, to się nie uda. Można też zrobić odwrotnie i np. podać na śniadanie niby ugotowane na miękko. Gdy chłopak będzie chciał je otworzyć, w środku będzie surowe jajko. Jeśli mężczyzna lubi np. grać w gry, można spód myszki do komputera zakleić taśmą klejącą, a gdy będzie chciał pograć, ona nie będzie działała.

Zobacz wideo Turysto! Są gesty, które mogą zaprowadzić do więzienia

A jakie są żarty na Prima Aprilis dla dziewczyny?

1 kwietnia to dzień, kiedy zewsząd można spodziewać się szalonych pomysłów. Nie jest łatwo wymyślić zabawny dowcip, na ten dzień szczególnie taki, który będzie wyglądał prawdopodobnie. Żarty na Prima Aprilis dla dziewczyny powinny być zaskakujące. Jednym z nich może być np. podmienienie szamponu w butelce na mleko. Gdy kobieta będzie próbowała umyć włosy, będzie niczym Kleopatra. Można też wsypać odrobinę pudru, zasypki dla dzieci do suszarki. Gdy o poranku ukochana będzie chciała ułożyć fryzurę, wszędzie pojawi się biała chmura. Nie wszyscy lubią tatuaże - jeśli dziewczyna ich nie lubi, można wysłać jej sms ze zdjęciem z salonu tatuażu, że właśnie została zrobiona "świeża ozdoba". Jest dużo takich fotografii w internecie, więc nie będzie problemu z wybraniem jakiejś.

Jakie są najlepsze żarty na Prima Aprilis?

Przede wszystkim takie, które będą zabawne zarówno dla tego, kto będzie je robił, jak i dla tego, kogo spotka niespodzianka. Dobrze jest więc znać poczucie humoru drugiej strony i wybrać coś, co rozbawi Was oboje albo większe grono, gdy np. tego dnia planowane jest spotkanie ze znajomymi. Podobnie, jeśli chodzi o jakiś dowcip, który miałby dotyczyć wielu osób np. w pracy. Tam można np. w pokoju socjalnym podmienić sól z cukrem, co jest jednym z najstarszych żartów, choć mało przyjemnym, to nieszkodliwym. Można też koledze, koleżance czy szefowi w pracy do kawy lub herbaty na dno wrzucić rodzynki, które dziwnie będą wyglądały na dnie kubka.

Oto kilka innych pomysłów na fajne żarty na Prima Aprilis!

Szukając inspiracji na dowcipy na ten wyjątkowy dzień w roku warto nieco pogłówkować lub skorzystać z gotowych pomysłów. Kilka przykładów na fajne żarty na Prima Aprilis:

  • balon w toalecie - jeśli ma się możliwość zdobycia małego balonu, który wypełniony będzie helem, to ten, kto pierwszy podniesie deskę sedesową, będzie zaskoczony wyskakującym z niej balonikiem
  • w misce, w której zwykle leżą cukierki, wyjmij je z papierków i delikatnie, a dokładnie zawiń tak, jak były pełne. Ten, kto sięgnie po słodycze, będzie zdziwiony, że są one puste
  • taśmą klejącą przeźroczystą można przykleić monetę do podłogi na klatce schodowej lub np. do chodnika i patrzeć, jak ludzie schylają się do niej, by ją podnieść
  • kostkę mydła w łazience pomalować lakierem bezbarwnym i czekać, aż któryś z domowników będzie chciał umyć dłonie, a nie będzie to możliwe
  • opróżnić tubkę posty do zębów i wcisnąć do środka bitą śmietanę. Mina domowników przy porannym lub wieczornym myciu zębów, będzie bezcenna.

Żarty na Prima Aprilis dla rodziców, czyli jak nabrać dzieci

Dobrze jest wybierać żarty, które nasza pociecha zrozumie. Żarty na Prima Aprilis dla rodziców muszą więc być zabawne, ale i subtelne. I tak dla przykładu:

  • dodanie do mleka barwnika spożywczego i w ten sposób można zrobić dziecku kolorowe mleko nawiązujące do jego ulubionej bajki
  • poproś dziecko, by pomogło Ci nieść bardzo ciężką paczkę. Tymczasem ów karton niech będzie pusty, ale zaklejony jak prawdziwa paczka
  • klamkę od drzwi albo uchwyt lodówki wysmarować kremem i obserwować reakcję, gdy zdziwiony maluch będzie chciał otworzyć drzwi.

Zobacz też: Prima Aprilis. Czym jest to święto? Kiedy wypada i jak je obchodzimy?

Więcej o: