Domowy sposób na wypadanie włosów. Trzeba zaparzyć i wetrzeć w skórę głowy - włosy przestaną wypadać

Wypadanie włosów oznacza, że powinniśmy o wiele bardziej zadbać o stan naszego zdrowia. Bardzo ważna jest wówczas odpowiednia pielęgnacja skóry głowy oraz włosów. Jak możemy zapobiec wypadaniu włosów, działając "od zewnątrz"? I czy takie zabiegi są skuteczne?

Wypadanie włosów, zwłaszcza dużej ich liczby, powinno być dla nas sygnałem, aby bardziej zadbać o zdrowie. Jeśli jednak okaże się, że nic nam nie dolega, a włosy nadal wypadają, warto poświęcić więcej czasu na pielęgnację skóry głowy oraz wzmocnić włosy. Co może pomóc w przypadku nadmiernego wypadania włosów? Sprawdzamy.

Zobacz wideo Wypadanie włosów po porodzie - co za horror!

Włosy wypadają garściami? Wypróbuj domowe sposoby na wzmocnienie kosmków

Jeśli zauważymy, że włosy zaczynają nam wypadać bardziej niż do tej pory, powinniśmy skonsultować to z lekarzem, wykonać odpowiednie badania oraz zadbać o odpowiednią pielęgnację. Dzięki tanim, domowym sposobom pielęgnacyjnym, możemy w prosty sposób pobudzić nasze włosy do wzrostu. Pamiętajmy jednak, że w wielu przypadkach konieczna jest konsultacja ze specjalistą - pomocy możemy szukać u trychologa, który specjalizuje się w leczeniu dolegliwości związanych ze skórą głowy oraz z włosami.

Do jednych z domowych sposobów, które mogą poprawić stan naszych włosów, zalicza się picie zielonej herbaty. Możemy również rozprowadzić ją bezpośrednio na skórze głowy i włosach. Napar wówczas należy wmasować w skórę głowy. W ten sposób pobudzimy wzrost nowych kosmków. Jak to zrobić?

Wystarczy, że zaparzymy dwie torebki zielonej herbaty w dwóch szklankach i zostawimy napar do wystudzenia na godzinę. Następnie należy rozczesać włosy i polać płukanką skórę głowy i masować ją przez kilka minut. Drugą porcję herbaty możemy wylać na włosy, a następnie poczekać aż wyschną. Dzięki regularnemu stosowaniu - minimum dwa razy w tygodniu, efekty powinny być zauważalne.

Dlaczego włosy nadmiernie wypadają? Najczęstsze przyczyny

Witaminy z grupy B - czyli B2 (ryboflawina), B5 (kwas pantotenowy), B7 (biotyna) i B12 (kobalamina) - wpływają na prawidłowy stan włosów. Zapobiegają również ich nadmiernemu wypadaniu. Kluczową rolę odgrywają również witaminy A (wspiera działanie kreatyny) i E (poprawia krążenie i pobudza wzrost włosów). Ważny jest również cynk, selen, żelazo oraz krzem.

Wszystkich tych składników możemy dostarczyć naszemu organizmowi w produktach, które spożywamy. Witamina B2 w dużej ilości znajduje się w pełnoziarnistych produktach, mięsie wieprzowym i warzywach liściastych. Najwięcej witaminy B5 jest w rybach, orzechach, wątróbce i pestkach słonecznika. Biotyna znajduje się w żółtkach jaj, szpinaku oraz orzechach. Marchew oraz oleje roślinne posiadają z kolei sporo witamin A i E.

Jeśli zaczyna nam brakować wspomnianych witamin, możemy mieć problemy z włosami. Jednak przyczyn nadmiernego wypadania włosów może być bardzo wiele. Należą do nich przede wszystkim zmiany hormonalne, silny i przewlekły stres, mikropodrażnienia skóry głowy, stosowanie silnych leków lub schorzenia zapalne skóry głowy.

Więcej o: